Mokslas ir IT

2015.10.14 16:11

Vilniuje įvyks Europą užkariaujantis seminaras mokytojams „Campus“

LRT.lt2015.10.14 16:11

Suomių švietimo organizacija „Scool“, penktus metus iš eilės rengianti mokytojams skirtus nemokamus profesinio tobulėjimo seminarus „Campus“, nuo šiol prisidės ir prie mūsų šalies pedagogų ugdymo. Spalio 15 d. „Menų spaustuvėje“ įvyks pirmasis „Campus Vilnius“ seminaras, į kurį susirinks beveik 300 mokytojų iš visos Lietuvos.

Campus“ yra išskirtinai mokytojams skirtas renginys, kuriame jie galės sužinoti naujausias šiuolaikinio pasaulio tendencijas už mokyklos ribų. Pagrindinė renginio tema – pokyčiai. Visų „Campus“ seminarų struktūra yra vienoda: skirtingų sričių ekspertai skaito trumpus pranešimus ir taip stengiasi padėti mokytojams pamatyti, kas aktualiausio šiuo metu vyksta mokslo, politikos, technologijų, ekonomikos bei meno srityse, rašoma pranešime spaudai.

Anot organizacijos „Scool“ atstovo Lasse Leponiemi, pasauliui sparčiai keičiantis, svarbu, kad mokytojai kuo daugiau suprastų apie socialinius, technologinius ar kitokius pokyčius ir galėtų juos tinkamai nušviesti mokiniams.

„Juk dabar neretai nutinka taip, kad mokiniai, kurie yra labai imlūs naujovėms ir novatoriškiems technologiniams sprendimams, būna geriau informuoti ar žino daugiau nei mokytojai. Suprasdami iššūkį, su kuriuo susiduria pedagogai, mes siekiame juos įkvėpti ir priminti apie jų darbo svarbą“, – tikino suomis.

Pirmojo „Campus Vilnius“ seminaro dalyviai ir stebėtojai turės galimybę išgirsti unikalių Baltijos šalyse profesionalių kūrėjų dirbtuvių „Green Garage“ įkūrėjos Alisos Matsanyuk, Rytų Europos studijų centro vadovo Lauryno Kasčiūno, atlikėjos ir menininkės Jurgos Šeduikytės, kūrybinės agentūros „New!“ vadovo Tomo Ramanausko, psichoterapeutės Ilonos Kajokienės, gydytojo psichiatro Eugenijaus Laurinaičio ir personalo sprendimų ekspertės Gerdos Baltrūnaitės pranešimus. Seminarą ves žurnalistas, rašytojas ir TV laidų vedėjas Andrius Tapinas.

Iki šiol „Campus“ renginiai vyko Helsinkyje, Amsterdame, Stokholme bei Varšuvoje. Pasak organizatorių, šio seminaro atėjimas į Lietuvą yra didelis laimėjimas visai šalies švietimo bendruomenei, nes jį sukūrė pasaulyje pirmaujančią švietimo sistemą sukūrę suomiai. Todėl jų patirtis ir metodai – visada verti dėmesio.

Panašiai galvoja ir Lietuvos mokytojai. Anot organizatorių, laisvų vietų į seminarą neliko vos per kelias dienas.
Siekdami suteikti galimybę tobulėti kuo didesniam Lietuvos mokyklose dirbančių mokytojų skaičiui, seminaro iniciatoriai pasirūpino, jog jis būtų transliuojamas tiesiogiai internetu oficialiame renginio tinklalapyje.

Prie seminaro organizavimo prisidėjo ir Vilniuje veikiantis Mokyklų tobulinimo centras (MTC). Jo atstovė ir programos „Renkuosi mokyti!“ koordinatorė Vaiva Vyšniauskaitė pastebėjo, kad „Campus“ renginys, nors ir vykstantis už tradicinės mokyklos ribų, yra labai aktualus Lietuvos mokytojams.

„Nors mūsų mokytojai yra pratę labiau prie tęstinių mokymų ir kiek kitokių profesinio tobulėjimo metodų, tačiau „Campus Vilnius“, manau, taip pat yra svarbus įvykis jų gyvenime. Šis seminaras padės iš arčiau pažvelgti į naujoves, motyvuos bei suteiks naujų idėjų“, – tikino MTC atstovė.