LRT tyrimai

2020.08.04 10:57

Ankstesniame LRT tyrime – FNTT įtarimų dėl greitųjų koronaviruso testų sulaukusios SAM viceministrės ryšiai

Jurga Tvaskienė, LRT Tyrimų skyrius2020.08.04 10:57

Finansinių nusikaltimų tarnybai (FNTT) pareiškus įtarimus galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir įgaliojimų viršijimu sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo, LRT Tyrimų skyrius primena prieš metus publikuotą tyrimą apie didžiuosius Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pirkimus ir ministro Aurelijaus Verygos komandos vaidmenį.

Kaip skebė LRT Tyrimų skyrius, darbą SAM 2018 m. pradėjusi viceministrė L. Jaruševičienė prieš tai dirbo Lietuvos sveikatos universitete (LSMU) bei jo valdomose Kauno klinikose. Pastarojoje įstaigoje ji ėjo direktorės visuomenės sveikatai, mokslui ir švietimui pareigas, taigi, pagal kompetenciją kuravo didžiuosius investicinius projektus.

Tapusi SAM viceminsitre L. Jaruševičienė kuravo sveikatos priežiūros sritį, Europos Sąjungos investicijų projektus. Pagal pareigines prievoles už šiuos klausimus atsakingas viceministras vadovauja ir SAM ministro įsakymu sudaromai Koordinavimo komisijai, sprendžiančiai, ar pritarti naujos brangios įrangos, skiriamos sveikatos įstaigomis, įsigijimui.

Kaip matyti iš Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai teiktos L. Jaruševičienės interesų deklaracijos, ji, užimdama viceminsitrės pareigas, toliau darbavosi LSMU, kurio projektus kuravo kaip viceministrė. Ji yra LSMU Šeimos medicinos klinikos profesorė.

Šį pavasarį prasidėjus COVID-19 protrūkiui, sveikatos apsaugos ministro A. Verygos įsakymu LSMU Kauno klinikos buvo paskirtos koordinuojančia įstaiga bei įparegotos teikti metodinio vadovavimo paslaugas visoms penkioms ligoninėms, gydančioms COVID-19 sergančius pacientus. Tik šiuo klausimu pradėjus domėtis LRT Tyrimų skyriui, tokie pat įgaliojimai buvo suteikti Vilniaus universiteto Santaros klinikoms.

Visą LRT Tyrimų skyriaus tyrimą galite skaityti čia.