Verslas

2019.01.22 12:45

Siūloma įpareigoti darbdavį skelbime nurodyti siūlomą darbo užmokesčio dydį

ELTA2019.01.22 12:45

Siūloma papildyti Darbo kodeksą nauja nuostata apie privalomą pareigą darbo skelbimuose nurodyti siūlomą darbo užmokestį.

Tokį Darbo kodekso papildymo projektą įregistravo Seimo nariai „valstiečiai“ Tomas Tomilinas, Vytautas Bakas, Aušrinė Papirtienė ir Gediminas Vasiliauskas.

Pagal siūlomą projektą, darbdavys, skelbdamas darbo skelbimą ir siekdamas sudaryti darbo sutartį su darbuotoju, privalo nurodyti informaciją apie siūlomo darbo užmokesčio dydį ir šio dydžio intervalą.

Trečiadienį spaudos konferencijoje Seimo nariai Aušra Papirtienė ir Tomas Tomilinas, taip pat Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sakė, kad tai paskatins darbdavių socialinę atsakomybę ir sustiprins darbuotojo derybinę galią.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo T. Tomilino nuomone, pirmiausia mes suteiksime žmogui, kuris ieško darbo, derybinį pranašumą.

„Žmogus negaiš laiko skelbimams, kurie jo visiškai netenkina, kur alga minimali ar tikrai neatitinkanti jo poreikių. Jis tiesiog negaiš laiko tokiems darbdaviams, turės iš karto informaciją ir galės pradėti derybas dėl geresnės algos. Šiandien mes neturime galimybių kaip nors reguliuoti laisvos rinkos, bet mes turime galimybę teisiškai suteikti maksimalią informaciją visoms derybų pusėms“, – sakė T. Tomilinas. 

Jo nuomone, nurodant pareigybę, reikėtų nurodyti „žirkles“ – nuo kokios algos pradedame kalbėti apie konkrečią pareigybę.

„Manau, kad, suteikdami informaciją, mes sustipriname žmogaus derybinę poziciją“, – sakė T. Tomilinas. 

Ji tikisi, kad siūloma Darbo kodekso pataisa, kuri bus pristatyta ir Trišalei tarybai, bus priimta Seimo pavasario sesijoje ir įsigalios nuo liepos 1 d. 

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad profsąjungos visą laiką pasisako už viešą atlyginimo skelbimą. 

„Darbuotojas kai kada būna labai patyręs, bet jis tiesiog yra kuklus ir ne visada gali būti drąsus ir paprašyti aukščiausio darbuotojo verto atlyginimo. Dar turime tokį pavyzdį, kad jeigu tau 50 metų ir plius – tai pas darbdavius susidaro tokia nuomonė, kad jie būtinai turi tau pasiūlyti mažesnį atlyginimą, nes kur tu pasidėsi? Tai, kad būtų išvengta tokių situacijų, manau, geras yra pasiūlymas įpareigoti darbdavį nurodyti informaciją apie siūlomą darbo užmokestį“, – žurnalistams sakė I. Ruginienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt