Lietuvoje

2015.04.24 15:14

Prisiėmė atsakomybę už „RTR Planetos“ transliavimą

BNS2015.04.24 15:14

Seimo kanceliarija prisiėmė atsakomybę už tai, jog parlamente buvo galima stebėti uždraustas rusiškos televizijos „RTR Planeta“ transliacijas.

Seimo kanceliarija prisiėmė atsakomybę už tai, jog parlamente buvo galima stebėti uždraustas rusiškos televizijos „RTR Planeta“ transliacijas.

Pranešimą spaudai išplatinusi Seimo kanceliarija penktadienį pripažino suklydusi, kai apkaltino televizijos paslaugos teikėją dėl Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimo nevykdymo.

„Seimo kanceliarijos vadovybei buvo pateikta neteisinga informacija. Tai paaiškėjo ją pateikusiems Seimo kanceliarijos turimų telekomunikacijų priemonių įrangos patikimumą ir funkcionavimą privalantiems užtikrinti darbuotojams pakartotinai patikrinus Seimo kanceliarijos turimas televizijos transliacijos sistemas. Deja, vienas iš sistemos elementų nebuvo išjungtas, todėl Seimo rūmuose analoginės televizijos vartotojai turėjo galimybę matyti minėtą programą. Seimo kanceliarija toliau tiria šios klaidos aplinkybes“, – nurodoma pranešime.

Seimo kanceliarija taip pat atsiprašė bendrovės „Cgates“ už „parodytą nepasitikėjimą šio kabelinės televizijos paslaugos tiekėjo profesionalumu“, o visuomenės – už suklaidinimą.

„Seimo kanceliarija yra pasirengusi už savo klaidą atsakyti teisės aktų nustatyta tvarka“, – rašo kanceliarijos atstovai.

Leidimą retransliuoti „RTR Planeta“ Lietuvoje LRTK trims mėnesiams sustabdė nurodydama, kad televizija savo laidose kurstė karą ir neapykantą. Tokias išvadas komisijai pateikė kariuomenės ekspertai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.