Lietuvoje

2019.04.09 11:26

Rezonansinė cigarečių vagystė iš pasieniečių: pavogtos 555 dėžės, kurių vertė – beveik 1 mln. eurų

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2019.04.09 11:26

Iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) buvo pavogtas didelis kiekis konfiskuotų cigarečių, kurių vertė rinkoje galėtų siekti beveik 1 milijoną eurų. Šiuo metu suimtas vienas asmuo, dar vienas sulaikytas, o 6 pasienio pareigūnai nušalinti nuo pareigų.

Spaudos konferencijoje kalbėjęs VSAT vadovas Renatas Požėla teigė, kad tai yra rezonansinis įvykis Sienos apsaugos tarnybos sistemoje.

Šios cigaretės sandėliuose buvo laikomos po kontrabandinio krovinio sulaikymo praėjusių metų pabaigoje.

„Buvo sulaikyta apie milijonas pakelių cigarečių, apie 2 tūkst. dėžių. Cigaretės buvo baltarusiškos kilmės, o pagal dokumentus vyko iš Gdansko į netoli Vilniaus esantį vieną iš sandėlių. Sulaikytas krovinys buvo pristatytas į vieną VSAT sandėlių Varėnoje“, – sakė VSAT vadovas.

Anot R. Požėlos, nustatyta, kad į Varėnoje esantį sandėlį patekta bent 5 kartus.

Pirmieji patekimai užfiksuoti  dar kovo pradžioje, paskutinis balandžio 2–3 dienosmis.

„Ne per visas naktis cigaretės buvo nešamos. Buvo atliekami kažkokie kiti veiksmai, galbūt žvalgyba. Veiksmams buvo aktyviai ruošiamasi, buvo nustatytos budėjo vietos, jų judėjimo kryptys“, – apie vagystes kalbėjo R. Požėla.

Anot VSAT vadovo, buvo sulaikytas vienas įtariamasis, mikroautobusas ir 30 cigarečių dėžių.

„Kilo įtarimų, kad cigarečių pavogta daugiau, nei buvo sulaikyta. Konstatavome, kad buvo bandoma pavogti 585 dėžes, iš kurių sėkmingai pavogtos 555 dėžės“, – sakė Renatas Požėla.

VSAT vadovo teigimu, šiuo metu aiškinamasi, ar prie įvykio galėjo būti prisidėję ir pareigūnai, kurie atliko budėjimus naktimis.

„Nušalinti 6 budėtojai, kurie tomis naktimis dirbo, buvo atsakingi už objektų apsaugą, iš jų 2 apklausti kaip specialieji liudytojai“, – konferencijoje sakė R. Požėla.

Šiuo metu toliau vykdomas ikiteisminis tyrimas, taip pat vidinis tarnybinis patikrinimas.

Ikiteisminiame tyrime vienas asmuo buvo suimtas iš karo, dar vienas – po kurio laiko.

„Neatmetama, kad tyrimas gali plėstis, nes šalia tyrėjų dalyvauja ir VSAT imuniteto darbuotojai“, – sakė R. Požėla.

Tyrimą iš Varėnos rinktinės šiuo metu jau perėmė VSAT centrinė būstinė.

„Tiriame, ar asmenys, kurie siejami su konkrečia organizuota nusikalstama grupuote, galėjo dirbti ir su mūsų pareigūnais. Tai yra viena iš versijų, kuri šiuo metu taip pat tikrinama“, – sakė R. Požėla.

VSAT vadovo teigimu, kad ir kaip pasibaigtų tyrimas, jo sėkme neabejojama, tačiau žala institucijai padaryta milžiniška. Visgi VSAT yra pasirengusi visuomenę apie tyrimo eigą informuoti nuolatos, kai tik bus konkrečių rezultatų.