Lietuvoje

2019.04.09 10:43

Išsigando subruzdusių mokytojų: žada daugiau nei 4–6 eurus už valandą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.04.09 10:43

Mokytojams prabilus apie tai, kad dalyvauti brandos egzaminų vertinime nesiruošia dėl per mažo užmokesčio už darbą, ministras Algirdas Monkevičius teigė, kad papildomų pinigų bus ieškoma, o premjeras Saulius Skvernelis sakė apie tokius pedagogų nuogąstavimus negirdėjęs.

Artėjant brandos egzaminams pedagogai nereiškia noro dalyvauti jų vertinime. Pedagogai teigia, kad už šį atsakingą darbą mokama per mažai, o sutikti būti vertintojais jie turi nežinodami egzaminų struktūros ir vertinimo kriterijų.

„Jeigu kalbėti apie kalbėjimo dalies vertintojų valandinį įkainį, jis yra 5,31 euro. Jei kalbėti apie valandinį įkainį, vertinant popierinius darbus, jis yra nuo 4 iki 6 eurų. Čia yra su mokesčiais. Tas įkainis parinktas paskaičiuojant, kiek vidutiniškai darbų vertintojai įvertina per valandą, kad tada koreliuotų tarpusavyje“, – LRT TELEVIZIJAI teigė Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktorė Saulė Vingelienė.

Žada rasti pinigų

Apie mokytojų skundus dėl mažo atlygio už brandos egzaminų vertinimą ministro A. Monkevičiaus klausė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Jurgis Razma.

„Iš audito medžiagos matome, kad pinigai yra paleidžiami vėjais, o yra jautrių vietų, kur jų labai trūksta. Vakar LRT atskleidė vieną tokį momentą, kai nerandama kvalifikuotų mokytojų tikrinti abiturientų darbus ir pasitelkiami su žemesnėmis kategorijomis mokytojai iš progimnazijų, sunku tikėtis, kad tokiomis aplinkybėmis bus atlikti objektyvus darbų vertinimai“, – kalbėjo J. Razma.

Jis ministro A. Monkevičiaus klausė, ar galima tikėtis, kad bus surasti pinigai ir padidintas valandinis apmokėjimas pedagogams, vertinantiems brandos egzaminus, sudarant galimybes geriausiems gimnazijų pedagogams konkuruoti dėl darbų vertinimo.

Pats ministras teigė, kad apie problemą girdėjo ir spręs, kur rasti pinigų darbus vertinančių pedagogų atlygio kėlimui.

„Padarysiu viską, kad būtų sklandus egzaminų procesas. Kiek žinau, NEC jau vakar sureagavo. Dėl pinigų suradimo klausimas yra nepaprastas, ieškosime, manau, kad rasime“, – antradienį lankydamasis konservatorių frakcijos posėdyje kalbėjo ministras A. Monkevičius.

Tuo metu premjerui Sauliui Skverneliui mokytojų nuogąstavimai nėra žinomi. Seime žurnalistų paklaustas apie tai jis sakė: „Negirdėjau kol kas tokių nuogąstavimų. Jei bus išsakyta, tada svarstysime.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.