Lietuvoje

2015.04.24 08:54

Naujoji Vilniaus valdžia sieks atnaujinti gyventojų perspėjimo sistemą

BNS2015.04.24 08:54

Vilniuje veikiant tik trims iš šešiasdešimties perspėjimo sistemos sirenų, naujoji Vilniaus valdžia sieks jas atnaujinti miesto arba ugniagesių lėšomis.

Vilniuje veikiant tik trims iš šešiasdešimties perspėjimo sistemos sirenų, naujoji Vilniaus valdžia sieks jas atnaujinti miesto arba ugniagesių lėšomis.

Kaip rašo 15min.lt, didžiosios dalies sirenų Vilniuje neliko prieš dvejus metus. Tuomet paaiškėjo, kad jų priežiūros konkursą laimėjusi įmonė „Teleradijo kompanija Hansa“ 60 sirenų neprižiūri ir bent pusė jų yra sugedusios, o likusios pastatytos ant pastatų, kurių savininkai apie sirenų egzistavimą nė nenutuokia.

Vilniuje jau dvejus metus veikia vos trys sirenos. Jos pritaisytos prie Užsienio reikalų ministerijos, Vilniaus savivaldybės ir Juventos gimnazijos pastatų.

Vicemeras socialdemokratas Gintautas Paluckas tvirtina, kad, jo nuomone, būtų geriausia, jei sirenų pirkimu visos Lietuvos mastu rūpintųsi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Tačiau, jei taip neatsitiks, G.Paluckas žada, kad Vilnius sirenoms lėšų ieškos miesto biudžete.

PAGD vadovas Remigijus Baniulis patikino, kad departamento vykdoma perspėjimo sistemų atnaujinimo projektas Vilnių pasiektų tik iš dalies. „Jis daugiau nukreiptas į potvynių zonas – Šilutę, Pagėgius, o Kauno ir Vilniaus dalys tik prie upės“, – teigė R.Baniulis.  Jis tikino, kad sirenų atnaujinimas įstatymų priskirtas miestams.

Šiuo metu PAGD kasmet Vilniaus sirenų priežiūrai skiria po 37 tūkst. eurų. Prieš kelerius metus savivaldybės alikto tyrimo duomenimis, sostinėje išvis turėtų būti 70-80 sirenų, priklausomai nuo galingumo. Tiek sirenų, apytiksliu skaičiavimu, kainuotų apie 600 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.