Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.09 14:46

Teismas leido suimti kyšininkavimu įtariamus Šidlauską ir Nasirovą (papildyta)

Ignas Jačauskas, BNS 2019.04.09 14:46

Vilniaus apylinkės teismas antradienį leido suimti kyšininkavimu įtariamus Rusijos pilietį Rinatą Nasirovą bei Lietuvos verslo asociacijos vadovą, buvusį diplomatą Rimantą Šidlauską.

R. Nasirovas suimtas dviem savaitėms, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius R. Šidlauskas – dešimčiai dienų, BNS patvirtino teisėjai ir prokurorai.

R. Šidlauskas įtariamas paėmęs kyšį už pažadą parūpinti ilgalaikę vizą pažįstamam Rusijos banko valdytojui R. Nasirovui.

Prokurorai R. Nasirovą Vilniaus apylinkės teismo prašė leisti suimti dviems mėnesiams, R. Šidlauską – 20 parų. 

R. Nasirovas įtarimų nekomentuoja. R. Šidlauskas taip pat susilaiko nuo platesnių komentarų.

„Atstokit nuo manęs, tai tik tyrimo pradžia“, – teisme antradienį BNS sakė buvęs diplomatas.

Įtarimuose minimas ir trečias asmuo, teisėsaugos įvardijamas kaip vienos užsienio akcinės bendrovės filialo Lietuvoje darbuotojas, jo tapatybė bei vaidmuo tyrime nenurodomas. BNS šaltinių duomenimis, tai verslininkas Albinas Bieliauskas.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rimas Juodis BNS patvirtino, kad šio asmens nebus prašoma suimti.

„Jis bus šiandien paleistas. Jam bus skirtas dokumentų paėmimas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – BNS sakė prokuroras.

„Registrų centro“ duomenimis, A. Bieliauskas vadovauja bendrai Lietuvos-Rusijos uždarajai akcinei bendrovei „Lentmeta“, yra įmonių – „Globus Trade LT“, „Tegros holdingas" bei viešosios įstaigos „Meno ir Verslo Sinergija“ valdybos narys, anksčiau vadovavo ir „Hoptrans Projects“ valdybai, buvo jos narys.

Teisėsauga įtaria, kad R. Šidlauskas už kyšį pažadėjo paveikti asmenis, kad R. Nasirovui būtų išduota Šengeno viza. R. Nasirovo advokatas patvirtino, kad jo ginamasis davė 3 tūkst. eurų R. Šidlauskui, tačiau tai, pasak jo, nebuvo kyšis.

BNS šaltinių duomenimis, šią vizą R. Nasirovui Lietuvos institucija išdavė kovą.

BNS duomenimis, tyrime minimas kovo pabaigoje vykęs telefoninis pokalbis tarp šių asmenų, taip pat jų susitikimas praėjusį penktadienį, balandžio 5 dieną.

R. Šidlauskas nuo šalies nepriklausomybės atgavimo dirbo Užsienio reikalų ministerijoje, ėjo įvairias aukštas pareigas, ilgus metus vadovavo Užsienio reikalų ministerijos Konsuliniam departamentui.

Jis yra dirbęs Lietuvos ambasadoriumi Kanadoje, 2002-2008 metais - ambasadoriumi Rusijoje.

Penktadienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai spręs dėl R. Šidlausko nušalinimo nuo pareigų.

R. Nasirovas su seserimi valdo nedidelį banką „Novyj promyšlenyj bank“.

Kaip skelbta Rusijos žiniasklaidoje, Rusijos centrinis bankas šio banko licencijos galiojimą sustabdė 2018-ųjų vasarį dėl pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos reikalavimų pažeidimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi