Lietuvoje

2019.04.09 09:39

Skvernelis apie moterų vyriausybėje nebuvimą: po prezidento rinkimų situacija gali keistis

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.04.09 09:39

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tvirtina, kad žmonės vis rečiau renkasi valstybės tarnybos pozicijas, nes žino, į kokią mėsmalę gali patekti. Jo teigimu, po Irmos Gudžiūnaitės istorijos daug kandidatų į valstybės tarnybos postus atkrito, nes žmonės nenorėjo patekti į nelogišką situaciją, kaip ji. Kaip teigia premjeras, po prezidento rinkimų situacija gali keistis.

Dar prieš prisiekiant naujajam aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai, pasaulio žiniasklaida vėl sureagavo, kad Lietuva vienintelė iš Europos Sąjungos (ES) šalių neturi ministrių moterų. Anot S. Skvernelio, šioje vyriausybėje buvo trys moterys, kurių dėl įvairių priežasčių neliko, tačiau, jo teigimu, situacija po prezidento rinkimų gali keistis.

„Noriu priminti istoriją su tuometine teisingumo viceministre Milda Vainiūte – kas iniciatyvas tokias padėjo rodyti? Noriu priminti ir tą pačią Jurgitą Petrauskienę. Susiklostė tokia situacija, kitaip jau nebus iki prezidento rinkimų, o po prezidento rinkimų, kada vyriausybė grąžins įgaliojimus, tikėtina, kad gali būti ir pokyčiai“, – teigia S. Skvernelis.

Premjero teigimu, Lietuvoje yra daug kompetentingų moterų, kurios galėtų darbuotis, tačiau po I. Gudžiūnaitės istorijos, daug potencialių kandidatų nenorėjo patekti į nelogišką situaciją kaip ji.

„Apskritai kalbant apie valstybės tarnybą, galbūt ministrų kabineto net neliesčiau, žmonės gana sunkiai renkasi tas pozicijas, žinodami, į kokią mėsmalę gali patekti. Tai yra iššūkis, nes yra žmonių, kurie nori, bet negali, o tie, kurie galėtų, jie labai atsakingai vertina visus aspektus, ypač tai, kas susiję su padidintu viešumu asmeniui, šeimai. Šiandien tokią situaciją turime, bet aš esu dėkingas kiekvienam, kuris ryžtasi priimti tokį iššūkį“, – LRT RADIJUI sako premjeras.

 

 

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus