Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.23 12:09

Įtvirtintas draudimas viešosiose vietose dėvėti kario uniformos elementus

LRT.lt 2015.04.23 12:09

Seimas priėmė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nutarta įtvirtinti draudimą viešosiose vietose dėvėti kario uniformos atskirus elementus ir skiriamuosius ženklus.

Seimas priėmė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nutarta įtvirtinti draudimą viešosiose vietose dėvėti kario uniformos atskirus elementus ir skiriamuosius ženklus.

Taip siekiama apsaugoti visuomenę nuo grėsmės, kai kario statuso ir atitinkamai tam tikrų įgaliojimų neturintys asmenys dėl dėvimų atskirų uniformos dalių gali būti palaikyti kariais, rašoma pranešime spaudai.

Už šio reikalavimo pažeidimą taip pat nuspręsta didinti administracinę atsakomybę – bauda sieks nuo 28 iki 144 eurų.

„Didinant administracinę atsakomybę už neteisėtą uniformos ar jos dalių dėvėjimą siekiama mažinti galimybes kitų valstybių karinių pajėgų atstovams, dėvintiems uniformas be atpažinimo ženklų, nelegaliam veikimui taikos metu“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Teisės aktų pakeitimais taip pat nustatyta, kad krašto apsaugos sistemos sveikatos priežiūros įstaigose bus teikiamos pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, įtrauktos į Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą. Kaip pažymima aiškinamajame rašte, taip pagerės kariams sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas.

Seimas sudarė galimybę krašto apsaugos sistemos sveikatos priežiūros įstaigose teikti sveikatos priežiūros paslaugas Valstybės saugumo departamento žvalgybos pareigūnams, leido sužeistus karius gydyti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse. Pataisomis įtvirtinta, kad karių, kurie žuvo arba mirė užsienyje atlikdami tarnybines pareigas, palaikų pervežimo į Lietuvą išlaidas apmokės valstybė. Taip pat nuspręsta nustatyti profesinės karo tarnybos karių vertinimo tikslus ir atvejus ir galimybę vertinti karius savanorius ir kitus aktyviojo rezervo karius, suderinti kompensacijas, mokamas kariui žuvus ar mirus, ar sutrikus jo sveikatai, dydžius su kitų statutinių institucijų pareigūnams ir statutiniams valstybės tarnautojams nustatytais dydžiais, atsisakyti žūties atveju mokamos kompensacijos ribinių dydžių.

Pagal priimtas nuostatas, profesinės karo tarnybos kariais negalės būti asmenys, atlikę laisvės atėmimo bausmę ir teisti asmenys, kol neišnykęs teistumas ar nepasibaigęs bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpis.

Įstatymo lygmeniu įtvirtintas įgaliojimas Vyriausybei nustatyti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje dirbančių darbuotojų darbo užmokesčio apmokėjimo sąlygas, maitinimo išlaidų, piniginės kompensacijos mokėjimo kariams tvarką, galimybę pasitelkti Lietuvos kariuomenę neutralizuojant sprogmenis.

Už pagrindinio įstatymo naujas nuostatas balsavo 88 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi