Lietuvoje

2019.04.09 08:49

Skvernelis apie socialdemokratų pareiškimą: tokiu būdu bandoma atkreipti dėmesį į save

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.04.09 08:49

Premjeras Saulius Skvernelis raginimus apsispręsti, ar jis šiuo metu yra ministras pirmininkas, ar kandidatas į Lietuvos prezidento postą, vertina kaip socialdemokratų dėmesio trūkumą.

„Tai yra toks rinkiminis pareiškimas. Vyriausybė ir aš kokybiškai dirbame savo darbą, sprendžiame šalies ūkiui ir gyventojams būtinus klausimus, planuojame tolesnius veiksmus, kas bus daroma gerinant gyventojų socialinę padėtį ir skurdą. Vertinu tai kaip dėmesio, kurio trūksta, poziciją, nes nesimato jokių racionalių idėjų, pasiūlymų, diskusijų dėl kažkokių alternatyvų. Tokiu būdu bandoma atkreipti dėmesį į save“, – LRT RADIJUI sako S. Skvernelis.

Paklaustas, kodėl du kartus nenuvyko susitikti su opozicijos nariais, premjeras atsako, kad tokių susitikimų žanro nėra numatyta nei Seimo statute, nei vyriausybės įstatyme. Jo teigimu, tokiais pareiškimais bandoma daryti šou.

„Aš su opozicijos lydere kalbėjausi ne vieną kartą, kviečiau frakcijų vadovus atvykti į vyriausybę, net siūliau darbinius pietus, jeigu norima pasikalbėti apie politines aktualijas ir ateities perspektyvas. Jeigu norima padaryti tokį politinį, rinkiminį šou, tada bandoma atkreipti dėmesį į save.

Mes galime kalbėtis, tam nereikia raštų rašyti. Aš džiaugiuosi, kad opozicija po 2,5 metų išsirinko savo lyderį ir galima kalbėtis, tik norisi, kad tas kalbėjimas būtų konstruktyvus. Jeigu norima konstruktyvaus dialogo, tai aš visada esu atviras tokiam dialogui, tą formą galima surasti, bet jeigu tu nori tik šou, nesuformuluojant klausimų dėl valstybės ateities raidos, tai suprantame, koks yra realus noras“, – tvirtina premjeras.

Jo aiškinimu, tokie kai kurių socialdemokratų pareiškimai diskredituoją pačią politiką.

„Klausimai, ar Stasys Jakeliūnas yra mano nesantuokinis sūnus, yra žemiau kritikos. Jeigu valstybei iškyla klausimai, kuriuos reikia neatidėliotinai spręsti, tai aš, kaip ministras pirmininkas, randu galimybę dalyvauti, išklausyti ir priimti sprendimus. S. Jakeliūno atliekamas tyrimas yra ypač svarbus. Aš suprantu, kad jo labai bijomasi, tačiau, manau, kad visuomenė turi teisę žinoti, kokie galimai neteisėti sprendimai buvo padaryti ir dauguma Lietuvos žmonių patyrė milžinišką žalą. Tokiais atvejais aš turiu reaguoti ir ateityje tai darysiu“, – pabrėžia S. Skvernelis.

Paklaustas, ar kreipsis į prokuratūrą dėl Lietuvos banko, S. Skvernelis teigia, kad S. Jakeliūnas trečiadienį  pristatys šį klausimą vyriausybei ir ministrų kabinetas apsispręs, kokį sprendimą priimti.

„Kiekvieną dieną tos informacijos vis daugiau ir situacija aiškėja. Ta informacija, kuri bus pateikta trečiadienį ministrų kabinetui, padės vyriausybei apsispręsti ir priimti sprendimą. Vyriausybė išklausys ir ministrai balsavimu arba bendru sutarimu priims sprendimą“, – sako premjeras.