Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvos kariai dalyvauja paieškos ir gelbėjimo Baltijos jūroje pratybose

LRT.lt2015.09.08 13:45

Trečiadienį Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro personalas, Karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42) ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 dalyvauja tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose „Dynamic Mercy`15“.

Trečiadienį Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro personalas, Karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42) ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 dalyvauja tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose „Dynamic Mercy`15“.

Mokymai vyksta centrinėje Baltijos jūros dalyje, Latvijos, Lietuvos ir Švedijos paieškos ir gelbėjimo rajonų sankirtoje. Juose dalyvauja Latvijos, Lietuvos ir Estijos jūrų, oro ir jungtiniai gelbėjimo centrai, keturi orlaiviai ir penki laivai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Švedijos. Visas pratybas koordinuoja Jungtinis Švedijos gelbėjimo koordinavimo centras, rašoma pranešime spaudai.

Iš anksto suplanuotas pratybų scenarijus numato suderintą tarptautinių gelbėjimo pajėgų veikimą atviroje jūroje nelaimės ištiktų orlaivių ir laivų keleivių gelbėjimo atvejais. Pagal pratybų scenarijų bus ieškoma atviroje jūroje dingusių žmonių, vykdomi pagalbos avariją patyrusiam laivui veiksmai.

Pratybos organizuojamos vadovaujantis 1947 m. Čikagos konvencija ir 1979 m. tarptautine paieškos ir gelbėjimo jūroje konvencija, pagal standartus ir procedūras, numatytas tarptautiniame paieškos ir gelbėjimo iš oro ir jūroje vadove (International Aeronautical and Maritime Search and Rescue Manual, IAMSAR).

„Dynamic Mercy`15“ yra kasmetinės NATO paieškos ir gelbėjimo pratybos, kurias Atlanto vandenyne arba Baltijos jūroje organizuoja NATO jūrų komponento štabas Nortvude, Jungtinėje Karalystėje.

Šių pratybų tikslas yra vykdyti ir vystyti tarpregioninį bendradarbiavimą ir didelio mąsto paieškos ir gelbėjimo operacijų koordinavimą tarp NATO ir partnerių šalių susisiekiančiuose paieškos ir gelbėjimo rajonuose.

Nuo 2009 metų vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatymu, žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone organizuoja, koordinuoja ir jiems vadovauja Lietuvos kariuomenė per Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą. Žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone, išskyrus jūrų uostų akvatorijas ir Kuršių marias, vykdo Lietuvos kariuomenė pasitelkdama Karinių jūrų pajėgų laivus ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnius.

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, laivai ir Karinių oro pajėgų sraigtasparniai tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose dalyvauja keletą kartų per metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.