Lietuvoje

2013.01.08 10:26

Prezidentūra: D. Pavalkis pats turėjo informuoti apie kaltinimus žmonai

ELTA2013.01.08 10:26

Dainius Pavalkis prieš tapdamas šveitimo ir mokslo ministru Prezidentę Dalią Grybauskaitę turėjo informuoti apie jo žmonai pateiktus kaltinimus, sako vyriausioji prezidentės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.  

Dainius Pavalkis prieš tapdamas šveitimo ir mokslo ministru Prezidentę Dalią Grybauskaitę turėjo informuoti apie jo žmonai pateiktus kaltinimus, sako vyriausioji prezidentės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.

 
„Turėtume matyti ir kitą šios problemos pusę, kad kandidatai į ministrus ir kitas pareigas, kurie yra vieši asmenys, (...) turi, matyt, patys deklaruoti aspektus, kurie gali vėliau kelti tam tikrų klausimų visuomenei ir asmenims, kurie tuos asmenis skiria į pareigas. Taigi iš tikrųjų tokia informacija, kuri gali kelti klausimų visuomenei, turėtų būti atskleista iki paskyrimo į pareigas“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė Prezidentės patarėja.
 
Ji atkreipė dėmesį, kad kandidatus į ministrus tikrina specialiosios tarnybos, tačiau jų šeimos nariams tai netaikoma.
 
„Korupcijos prevencijos įstatymas, pagal kurį specialiosios tarnybos teikia informaciją apie asmenį, kuris pretenduoja į tam tikras pareigas, numato, kad informacija pagal užklausimą turi būti teikiama apie tą asmenį, kuris į tas konkrečias pareigas kandidatuoja, bet ne apie jo šeimos narius. Korupcijos prevencijos įstatymas labai aiškiai pasako apie kokius asmenis ir kokia informacija turi būti teikiama. Tiesa, yra tai, kad apie šeimos narius, artimus asmenis tarnybos informacijos neteikia“, – aiškino teisininkė.
 
Premjeras Algirdas Butkevičius prisipažino, kad į švietimo ir mokslo ministrus skirdamas D. Pavalkį nežinojo, kad jo žmonos atžvilgiu atliekamas ikiteisminis tyrimas, ir neatmeta, kad, jeigu ministro žmona būtų nuteista, gali būti keliamas klausimas dėl D. Pavalkio tinkamumo eiti pareigas, primena ELTA.
 
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi Darbo partijos deleguoto švietimo ir mokslo ministro D. Pavalkio vertinimą, atitinkamoje pažymoje nepateikė informacijos apie politiko žmonai prokurorų metamus kaltinimus, kadangi įstatymas neįpareigoja teikti tokią informaciją apie kandidatus į ministrus.
 
D. Pavalkio žmona architektė Edita Pavalkienė figūruoja jau kelerius metus besitęsiančioje korupcijos byloje, moteris kaltinama didelės vertės sukčiavimu. Tačiau STT pažymoje apie D. Pavalkį šios informacijos nebuvo, kadangi įstatymas reikalauja pateikti visą įmanomą informaciją apie aukštus postus užimti pretenduojančius politikus, bet ne apie jų sutuoktinius ar artimuosius.
 
E. Pavalkienė nuosprendį byloje dėl sukčiavimo turėtų išgirsti jau kitą savaitę, sausio 18-ąją. Moteriai gresia treji metai nelaisvės.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI