Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Į pirmą posėdį susirinkusi naujoji Vilniaus valdžia įvardino svarbiausius darbus

Trečiadienį naujoji Vilniaus miesto savivaldybės taryba susirinko į pirmąjį posėdį.  

Trečiadienį naujoji Vilniaus miesto savivaldybės taryba susirinko į pirmąjį posėdį.

Vilniaus tarybos nariai davė priesaikas, 51-am tarybos nariui įteikti pažymėjimai. Paskutinis prisiekė išrinktasis sostinės meras Remigijus Šimašius, perėmęs pirmininkavimą posėdžiui.

„Ačiū, kad visi atėjote, nereikės procedūrų kartoti“, – sakė posėdžiui pirmininkavusi Vilniaus miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Eugenija Ibianskienė.Ji paragino tarybos narius „nepamiršti, kad atėjo tarnauti, o ne valdyti“.
„Į jus sudėtos visų vilniečių viltys“, - teigė E. Ibianskienė.

Naująją Vilniaus valdžią, susirinkusią į pirmąjį posėdį, pasveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Premjeras Algirdas Butkevičius – jų sveikinimus perskaitė žurnalistas, diktorius Juozas Šalkauskas. Naujos kadencijos tarybos narius pasveikino Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, Lietuvos savivaldybių asociacija.

 Posėdžio darbotvarkėje taip pat numatyta iš pareigų atleisti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorių Valdą Klimantavičių ir jo pavaduotojus, patvirtinti naujus vicemerus ir administracijos direktorių.

Sostinės vicemerais siūlomi socialdemokratas Gintautas Paluckas, kuris bus atsakingas už sveikatos ir socialinę sritį, liberalas Linas Kvedaravičius, kuruosiantis miesto plėtros, miesto ūkio, neformalaus ugdymo klausimus, ir konservatorius Valdas Benkunskas, kuris kuruos švietimo ir energetikos klausimus.

Savivaldybės administracijos direktore numatoma skirti buvusią banko „Citadele“ valdybos pirmininkę ir administracijos vadovę Almą Vaitkunskienę, kuri turi 18 metų vadovavimo patirtį bankų sektoriuje. Prieš tai Remigijus Šimašius šias pareigas norėjo patikėti antžeminio aptarnavimo paslaugų bendrovės „Baltic Ground Services“ vadovui Dariui Aleknavičiui, tačiau šis tokio pasiūlymo atsisakė.

Paaiškino, kaip suvaldys sostinės skolas

„Rinkausi šį darbą todėl, kad, manau, visa mano patirtis ir kompetencijos leidžia man tinkamai realizuoti save tarnaujant Vilniaus bendruomenės interesams“, – sakė A. Vaitkunskienė.

Paklausta, ar jos negąsdina Vilniaus miesto finansinė situacija, skolos, A. Vaitkunskienė patikino, kad jai ši situacija – puikiai suvokiama.

Savivaldybės tarybos nario ženklelis. T. Vinicko (DELFI) nuotr.

„Numatau ir suvokiu priemones, kuriomis šią finansinę situaciją galima spręsti. Ne iš karto išspręsti, bet vadovaujantis teisingais žingsniais. Pirmiausia reikia suvaldyti skolos augimą, toliau – užtikrinti būtinųjų artimiausių savivaldybės įsipareigojimų vykdymą. Tam bus skirtos mano visos pirmosios darbo dienos“, – patikino nauja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė.

A. Zuokas rankų nenuleidžia

Prieš posėdį buvęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas sakė, kad jam būti opozicijoje nėra lengva, nes jis suinteresuotas į tai, kad darbai, kurie buvo pradėti, būtų tęsiami.

„Leiskite pajuokauti, darbus suplanavome, surikiavome ir kartu su vilniečių komanda nusamdėme R. Šimašių, jo komandą juos įgyvendinti, o mes turėsime laiko poilsiui“, – šmaikštavo A. Zuokas.

Jis tikino nesibaiminantis ir savo darbų revizijos, kurios planuoja imtis R. Šimašius. Anot jo, „miestas ant tų bėgių dar ilgai važiuos“.

Mato 3 svarbiausius darbus

Savo ruožtu R. Šimašius atšovė, kad pirmi jo darbai po inauguracijos bus susiję su įmonių valdymu, darželiais ir Žaliojo tilto skulptūromis.

„Nemėgstu tokių posakių kaip „R. Šimašius tęs A. Zuoko darbus“. Darbus savivaldybė darė ir darys. Jei kažką daryti pradėjo ir parašus būdamas meru dėjo A. Zuokas, jei tie darbai yra prasmingi, be jokios abejonės juos reikės tęsti, jei neprasmingi – netęsti. Į tai žiūriu visiškai ramiai. Bus tęstinumo, bus permainų, visko bus, kad tik geriau būtų“, – sakė R. Šimašius.

Ką paliko A. Zuokas?

DELFI primena, kad paskutiniame jo vadovaujamos tarybos posėdyje buvęs Vilniaus miesto meras išvardijo, kas paliekama naujai savivaldybės tarybai ir išrinktajam merui Remigijui Šimašiui.

Vienas tokių projektų – skrydžių bendrovė „Air Lituanica“. Kalbėdamas per savivaldybės tarybos posėdį A. Zuokas vardijo, kad bendrovei dabar trūksta nedaug iki išlaidų iš pajamų balanso – 13 proc. – ir prašė naujos savivaldybės tarybos šio projekto nenaikinti.

Pasak jo, belieka tikėtis, kad naujoji valdančioji dauguma ir savivaldybės tarybos nariai „atlaikys visus žingsnius, kad Lietuva turėtų nacionalinį vežėją ir išliktų aviacijos šalimi“.

Anksčiau R. Šimašius yra sakęs, ką darys su Vilniuje A. Zuoko kadencijos metu pradėtais projektais. Kalbėdamas apie artimiausiu metu planuojamus pokyčius, jis patikino, kad, jei taps Vilniaus meru, parduos „Vilnius veža“ kompaniją, o „Air Lituanica“ kompanijos uždaryti jis neplanuoja – bandys pritraukti investuotojus. Sprendžiant finansines problemas, jis žada artimiausiu metu atsisakyti neefektyvių išlaidų ir privatizuoti dalį įmonių bei nekilnojamojo turto.

Vyks inauguracija

18:30 val., po pirmojo savivaldybės tarybos posėdžio, prie Baltojo tilto vyks mero R. Šimašiaus inauguracija. Lietaus atveju inauguracija persikeltų į pirmąjį miesto savivaldybės aukštą. Pirmą kartą miesto vadovo inauguracija vyks viešai ir joje galės dalyvauti visi norintys.

Renginio muzika rūpinsis Vilniaus gatvės muzikantai, laidų ir renginių vedėjas Rimas Šapauskas ir būsimasis sostinės savivaldybės tarybos narys, diskžokėjas Markas Adamas Haroldas.

Vilniaus valdančiąją koaliciją sudaro penkių partijų atstovai – Tvarkos ir teisingumo, Lietuvos socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, „Lietuvos sąrašo“ ir Liberalų sąjūdžio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi