Lietuvoje

2015.04.22 14:57

Estijos ir Lietuvos UR ministrai kalbėjo apie energetiką ir saugumą

LRT.lt2015.04.22 14:57

Trečiadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Estijos užsienio reikalų ministre Keit Pentus-Rosimannus, atvykusia į Lietuvą su darbo vizitu, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Trečiadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Estijos užsienio reikalų ministre Keit Pentus-Rosimannus, atvykusia į Lietuvą su darbo vizitu, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Susitikimo metu aptarti dvišaliai Lietuvos ir Estijos santykiai, saugumo situacija Europoje, padėtis Ukrainoje, santykiai su Rusija, taip pat bendradarbiavimas įgyvendinant strateginius energetikos ir transporto projektus.

Susitikimo metu L.Linkevičius pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais ir aktyviu ekonominiu bendradarbiavimu.

„Su Estija bendrai vykdome strateginius energetikos ir transporto projektus, kurie prisideda prie Baltijos šalių integracijos į Europos Sąjungos infrastruktūros tinklus“ – pažymėjo ministras. Kaip prioritetus energetikos srityje jis įvardijo Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais, dujų jungties su Lenkija projekto įgyvendinimą bei regioninės dujų rinkos sukūrimą. „Įgyvendinant šiuos projektus yra labai svarbus glaudus trijų Baltijos šalių bendradarbiavimas bei veiksmų koordinavimas su Lenkija ir Europos Komisija“, – pranešime cituojamas L.Linkevičius.

Teigiama, kad ministrai pasidžiaugė Baltijos šalių pateikta Europos Komisijai bendra paraiška dėl projekto „Rail Baltica“ finansavimo.

Susitikimo metu ministrai aptarė esamą situaciją dėl rugsėjo 5 d. Rusijos tarnybų Estijos teritorijoje pagrobto šios šalies pareigūno E. Kohver. Estijos ministrė padėkojo Lietuvai už paramą šiuo klausimu.

Abiejų šalių ministrai akcentavo, kad ES turi vieningai laikytis sankcijų Rusijai politikos, kuri privalo būti siejama su visišku Minsko susitarimų įgyvendinimu. Ministrai pažymėjo, kad turi būti užtikrintas Ukrainos suverenumas, teritorinis vientisumas, vyktų Ukrainos suartėjimas su ES. „Turime kartu tęsti visokeriopą paramą Ukrainai kartu ragindami ją įgyvendinti būtinas reformas“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministrai aptarė artėjantį Rytų Partnerystės Viršūnių susitikimą Rygoje bei bendradarbiavimą, kovojant su kibernetinėmis grėsmėmis ir propaganda.

Susitikimo metu L.Linkevičius pristatė Lietuvos nenuolatinės narystės JT Saugumo Taryboje ‎prioritetus, būsimą Lietuvos pirmininkavimą Saugumo Tarybai gegužės mėnesį, akcentuodamas teisės viršenybės klausimą bei civilių ir žurnalistų apsaugą ginkluotose konfliktuose.

K. Pentus-Rosimannus Lietuvos ministrui įteikė žibuoklės ženklą, kuris simbolizuoja pagarba visiems Estijos gynybos pajėgų veteranams, kurie po Nepriklausomybės atkūrimo prisidėjo stiprinant šalies saugumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.