Lietuvoje

2015.04.22 12:46

Š. Žemaičiui pareikšti įtarimai ir dėl gimnazijos sargo nužudymo

Ričardas Vitkus, lrytas.lt2015.04.22 12:46

Dėl savo gyvenimo draugės 21 metų Samantos Rakauskaitės nužudymo savaitgalį suimtas 22 metų Šarūnas Žemaitis prisipažino įvykdęs ir kitą sunkų nusikaltimą.

Dėl savo gyvenimo draugės 21 metų Samantos Rakauskaitės nužudymo savaitgalį suimtas 22 metų Šarūnas Žemaitis prisipažino įvykdęs ir kitą sunkų nusikaltimą.

Antradienį Š.Žemaičiui pareikšti įtarimai dėl Linkuvos gimnazijos sargo 66 metų Algimanto Palkaus nužudymo.

Sargu dirbęs A.Palkus savo darbo vietoje buvo rastas negyvas 2013-ųjų balandžio pradžioje. Vyro galvoje buvo matyti muštinių ir kirstinių žaizdų.

Į gimnaziją brovėsi vagys

Durų langą išdaužę ir taip į gimnaziją patekę nusikaltėliai nužudė sargą ir pagrobė mokyklos pastatą renovavusių statybininkų įrankių. Ilgapirščių grobiu tapo perforatorius, kampinis šlifuoklis, akumuliatorinis suktuvas, įvairūs laidai.

Nusikaltėliai pasičiupo ir daugiau įrankių, tačiau dalį grobio sprukdami numetė šalia mokyklos. Į renovuojamos gimnazijos pastatą vagišiai tris kartus buvo įsibrovę ir iki sargo nužudymo. Tuomet iš mokyklos taip pat buvo pavogta statybininkų įrankių bei įvairių statybinių medžiagų.

Šias vagystes tyrusiems pareigūnams buvo pavykę nustatyti įtariamuosius ir rasti dalį pavogtų daiktų, tačiau dėl gimnazijos sargo nužudymo pradėtas ikiteisminis tyrimas pateko į aklavietę – įtariamųjų nustatyti nepavyko.

Į gimnazijos sargo nužudymą dėmesys vėl nukrypo praėjusią savaitę, kai Linkuvą sukrėtė mįslingai dingusi S.Rakauskaitė, o galiausiai už grotų atsidūrė ir jos nužudymu įtariamas gyvenimo draugas 22 metų Šarūnas Žemaitis.

Dvejus metus saugojo kraupią paslaptį?

Linkuvoje pasigirdo kalbų, kad už vagystes į pareigūnų akiratį patekti jau spėjęs Š.Žemaitis galėjo nužudyti ne tik savo gyvenimo draugę, bet ir gimnazijos sargą.

Po S.Rakauskaitės nužudymo prabilo ir jos draugės, kurios papasakojo iš Samantos sužinotą paslaptį – prieš dvejus metus į namus naktį grįžęs Š.Žemaitis krosnyje degino kruvinus drabužius, prausėsi.

Tai mačiusiai Samantai Š.Žemaitis liepė niekam neprasitarti. Vyras gyvenimo draugę įtikino kriminalistams pameluoti, kad tą naktį jis buvo namuose.

Tokias kalbas išgirdusi nužudyto A.Palkaus našlė 62 metų Irena Dolumbauskienė svarstė, kaip Š.Žemaičio gyvenimo draugė dvejus metus galėjo slėpti tokį žiaurų nusikaltimą.

„Jei Samanta būtų netylėjusi, dabar būtų gyva“, – tvirtino I.Dolumbauskienė.

Atsikratė aukos kūnu ir telefonu

Nuo mokyklos suolo su Š.Žemaičiu pažįstama S.Rakauskaitė artimiau su juo bendrauti ėmė, kai prastai mokęsis vaikinas paliko gimnaziją taip jos ir nebaigęs. Dvyliktoje klasėje S.Rakauskaitė tapo nėščia, tačiau tai nesutrukdė jai baigti mokslų ir gauti brandos atestato.

Kartu su savo sūnaus tėvu gyventi ėmusi S.Rakauskaitė dėl šeiminio gyvenimo problemų aplinkiniams nesiskundė, tačiau pastaruoju metu ruošėsi gyvenimo draugą palikti.

Jauna moteris nusižiūrėjo atskirą butą, o balandžio 9-ąją davė už jį rankpinigių.

S.Rakauskaitė buvo pasmaugta balandžio 11-osios naktį savo namuose.

Gyvenimo draugę nužudęs Š.Žemaitis jos kūną įkišo į maišą, kurį nuvežė į už pusantro kilometro esančią apleistą sodybą ir įmetė į vandens pilną duobę.

Kad aukos kūnas neiškiltų į paviršių, žudikas ant viršaus užritino akmenį.

Grįžęs namo Š.Žemaitis atsikratė Samantos telefonu, o artimiesiems ir draugams pareiškė, kad gyvenimo draugė pati išėjo iš namų.

Dingimo versija niekas nepatikėjo

Žudiko sukurpta versija apie mįslingą jos gyvenimo draugės dingimą neįtikino nei paieška pradėjusių pareigūnų, nei Samantą pažinojusių draugų – savo dvejų metų sūnaus iš rankų nepaleidusi moteris negalėjo jo palikti.

Todėl jau balandžio 15-ąją S.Rakauskaitės paieškos byla buvo perkvalifikuota į tyrimą dėl tyčinio nužudymo.

Dar po dviejų dienų įrodymų prispaustas Š.Žemaitis prisipažino nužudęs S.Rakauskaitę ir pasakė kriminalistams, kur paslėpė aukos kūną.

Nusikaltimo motyvo neatskleidė

Prisipažinęs ir per parodymų patikrinimą įvykio vietoje parodęs, kaip susidorojo su auka, Š.Žemaitis taip ir neatskleidė nusikaltimo motyvo.

Buvo spėjama, kad S.Rakauskaitę Š.Žemaitis pasmaugė apakintas pavydo, kai sužinojo, kad gyvenimo draugė ruošiasi jį palikti ir jau turi butą, į kurį netrukus išsikraustys.

Dabar manoma, kad susidoroti su S.Rakauskaite Š.Žemaitis nusprendė baimindamasis, kad jį palikusi gyvenimo draugė gali atskleisti ir gimnazijos sargo nužudymo paslaptį.       

Už dvi tyčines žmogžudystes Š.Žemaičiui gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9
Gaisras Vilniuje
41

Lietuvoje

2021.04.12 14:59

Po kilusio gaisro transformatorinėje lankytojams atvertas sostinės prekybos centras „Europa“

laikinai buvo užtvertos dvi gatvės; atnaujinta 18.35
41