Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vyriausybė svarsto siųsti sraigtasparnį į Viduržemio jūrą

BNS2015.09.08 13:45

Europos Sąjungai (ES) sprendžiant krizę dėl imigrantų antplūdžio, Lietuvos Vyriausybė svarsto galimybę siųsti Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnį su įgula gelbėjimo operacijoms Viduržemio jūroje atlikti, trečiadienį patvirtino premjero atstovė spaudai.

Europos Sąjungai (ES) sprendžiant krizę dėl imigrantų antplūdžio, Lietuvos Vyriausybė svarsto galimybę siųsti Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnį su įgula gelbėjimo operacijoms Viduržemio jūroje atlikti, trečiadienį patvirtino premjero atstovė spaudai.

„Kaip viena iš galimybių prisidėti, sprendžiant susidariusią situaciją, bus siūloma siųsti VSAT sraigtasparnį su įgula gelbėjimo operacijoms Viduržemio jūroje atlikti“, – BNS sakė Evelina Butkutė Lazdauskienė.

Pasak jos, sraigtasparnis būtų reikalingas paieškos darbams, nes pasibaigus gelbėjimo operacijoms, to sraigtasparnio prireiktų stebint padėtį, užkertant kelią nelaimėms, nes nelegalių imigrantų laivų pastaruoju metu yra labai daug.

Vyriausybė šias ir kitas galimybes svarstys ketvirtadienį, kai Europos Sąjungos (ES) šalių vadovai rinksis į neeilinį posėdį Briuselyje tartis, kaip spręsti problemas dėl migrantų srauto iš Afrikos ir tūkstančius gyvybių nusinešusių incidentų Viduržemio jūroje.

„ES ištekliai gelbėjimo operacijoms senka, tad turime ieškoti galimybių, kaip prisidėti kitais būdais. Kuo gali prisidėti Lietuva, spręsime artimiausiame Vyriausybės posėdyje“, – pranešime spauda teigė premjeras.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį sakė, kad taip pat svarstomas pabėgėlių priėmimo Lietuvoje klausimas.

„Mes jau turime tokią praktiką Lietuvoje – 2006 metais, 2011 metais buvo prisiimtas tam tikras skaičius, nedidelis, tačiau tam tikras skaičius pabėgėlių iš Maltos. Visi variantai yra svarstytini, tai aš dabar negaliu konkrečiai pasakyti, tik bendrais bruožais manau ir esu įsitikinęs, kad mes turime tikrai padėti pasidalinti tą naštą, kuri dabar kliūva mažam skaičiui šalių, daugiausiai galbūt Italijai šiuo atveju, tai čia bendrais bruožais. O, kaip jau minėjau, technika, ekspertai – tai jau yra labiau apčiuopiama, mes tą darysime“, – Vilniuje spaudos konferencijoje trečiadienį sakė L. Linkevičius.

Jis taip pat pridūrė, kad Lietuvai gegužę pirmininkaujant Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai pabėgėlių migracija bus vienas iš prioritetinių klausimų.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Testas dėl COVID-19. Asociatyvi nuotr.
5

Lietuvoje

2021.04.13 15:25

LRT trumpai. Ministerija paaiškino, kaip testuosis mokytojai: kas kiek laiko, kur registruotis, ką daryti, kai testo atsisakoma

atnaujinta 11.49; beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau yra persirgę
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5