Lietuvoje

2013.01.08 14:43

Medininkų bylos įkaltis dingo be pėdsakų

ELTA2013.01.08 14:43

Iš Medininkų žudynių baudžiamosios bylos dingo vaizdo juosta, filmuota iškart po tragedijos įvykių. Manoma, kad vaizdo medžiaga galėjo dingti Generalinėje prokuratūroje (GP), tačiau šios institucijos atstovų tikinimu, jos... nė nebuvo.  

Iš Medininkų žudynių baudžiamosios bylos dingo vaizdo juosta, filmuota iškart po tragedijos įvykių. Manoma, kad vaizdo medžiaga galėjo dingti Generalinėje prokuratūroje (GP), tačiau šios institucijos atstovų tikinimu, jos... nė nebuvo.

Skandalingas filmuotos medžiagos dingimas paaiškėjo Lietuvos apeliacinio teismo posėdyje gruodžio 14-ąją, rašo „Lietuvos žinios“.

„Reikalingas paties Medininkų bylos tyrimo tyrimas. Tačiau kol kas to daryti niekas nesiima“, – komentuodamas šią situaciją pirmadienį teigė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

Šiurpius vaizdus ankstų 1991 metų liepos 31-osios rytą užfiksavo vienas pirmųjų žudynių liudininkų, į Medininkų pasienio postą atvažiavęs tuometis Lavoriškių muitinės posto viršininkas Vytas Petruškevičius. Kalbėdamas su dienraščiu prieš keletą dienų vyras apgailestavo, kad prieš atiduodamas vaizdo įrašo originalą tuometinio Muitinės departamento (MD) vadovams nepadarė kopijos.

Pasak europarlamentaro V. Landsbergio, akivaizdu, kad kažkam buvo naudinga, jog Medininkų bylos tyrimas truktų kaip galima ilgiau, slėpti "galus", kad būtų tiriama tik viena nusikaltimo versija.

„Kaip politikas galiu įsivaizduoti, kad pagrindinis buvo politinis interesas. Ir tai, ko gero, kitos valstybės, kad ji nebūtų apkaltinta karo nusikaltimu. Tad galėjo paveikti jos įtakai pasiduodančius žmones GP. Tik tokia nuomonė man ateina į galvą“, – tvirtino europarlamentaras, buvęs Atkuriamojo Seimo pirmininkas.

GP Komunikacijos skyriui laikinai vadovaujanti Vilma Mažonė dienraščiui aiškino, jog Medininkų žudynių baudžiamojoje byloje nėra jokių lydraščių ar kitų dokumentų, kurie patvirtintų, kad 1991 metais GP tardytojui A .Astaškai buvo perduota V. Petruškevičiaus nufilmuotos įvykio vietos medžaiaga. „Kadangi byloje nėra jokių duomenų, jog vaizdo kasetė buvo perduota, nėra jokio pagrindo teigti, kad V. Petruškevičiaus darytas vaizdo įrašas dingo iš prokuratūros“, – tvirtino GP atstovė.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius