Lietuvoje

2015.04.21 18:43

Į Lietuvą pratyboms atvyko per 200 Vokietijos karių

BNS2015.04.21 18:43

Į Lietuvą bendroms pratyboms ir mokymams atvyko per 200 Vokietijos karių.

Į Lietuvą bendroms pratyboms ir mokymams atvyko per 200 Vokietijos karių.

Antradienį Vilniaus oro uoste nusileido 180 vokiečių, dar 40 atvyko praėjusios savaitės pabaigoje. Jie kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų daliniais dalyvaus bendrose pratybose, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pratyboms Lietuvoje  vokiečiai atsigabena ir apie 80 vienetų įvairios karinės technikos. Tarp jų – šarvuotosios pėstininkų kovos mašinos „Boxer“, žvalgybos automobiliai „Fuchs“, kariniai visureigiai ir sunkvežimiai. Planuojama, kad technika į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje bus atgabenta penktadienį.

Ši Vokietijos karių grupė Lietuvoje treniruosis iki liepos mėnesio. Jie kartu su Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariais dalyvaus Lietuvoje vyksiančiose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose. Kartu su jais treniruosis ir Jungtinių Valstijų bei Portugalijos kariai.

Dar viena vokiečių karių grupė atvyks rudenį. Šiemet į Lietuvą, planuojama, atvyks per 500 Vokietijos karių.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione, Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumo pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius Lietuvoje treniravosi Vengrijos ir Danijos karių kuopos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.