Lietuvoje

2015.04.22 11:29

Prezidentė: galėsime padidinti savo dalyvavimą pabėgėlių gelbėjimo misijose

ELTA2015.04.22 11:29

Lietuva, spręsdama pabėgėlių iš Afrikos klausimą, galėtų prisidėti didindama savo dalyvavimą gelbėjimo misijose, pagal galimybes suteikti humanitarinę pagalbą, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuva, spręsdama pabėgėlių iš Afrikos klausimą, galėtų prisidėti didindama savo dalyvavimą gelbėjimo misijose, pagal galimybes suteikti humanitarinę pagalbą, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ketvirtadienį Prezidentė D. Grybauskaitė vyks į Briuselį, kur dalyvaus specialiame Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime pabėgėlių klausimui spręsti.

„Tai didelė problema ne tik dėl to, kad žūsta žmonės, ne tik dėl to, kad labai daug iš Šiaurės Afrikos šalių, ypač iš Libijos, pabėgėlių atvyksta į Europą, bet taip pat ir mūsų Europos socialinės politikos problema, kaip padėti tiems pabėgėliams, kaip suteikti jiems vienokį ar kitokį statusą “, – antradienį viešėdama Dotnuvos slaugos namuose žurnalistams sakė šalies vadovė.

Tačiau, anot Prezidentės, tai ne tik finansinė, bet ir santykių su kai kuriomis Šiaurės Afrikos ar kitomis šalimis problema, ten esančios valstybinės ir ekonominės situacijos padarinys.

Prezidentės teigimu, Lietuva galėtų padidinti savo dalyvavimą gelbėjimo misijose.
 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Apie tai mes kaip tik dabar kalbame, būsime pasiruošę tai daryti pagal savo pajėgumus. Jeigu reikės humanitarinės pagalbos, taip pat būsime pasirengę dalyvauti pagal savo galimybes“, – teigė D. Grybauskaitė.

Anot šalies vadovės, nė viena Europos valstybė tokioje situacijoje negalės likti nuošalyje. Apie tai, kaip greitai galima padėti dideliam pabėgėlių srautui iš regionų, kur egzistuoja nežmoniškos sąlygos, vyksta karas, pasak D. Grybauskaitės, Europos lyderiai tarsis ketvirtadienį vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje (EVT).

Neeilinė EVT rengiama po tragedijos Viduržemio jūroje, kai sekmadienį prie Libijos krantų nuskendus pabėgėlių laivui galėjo žūti iki 950 žmonių. Ši katastrofa sukėlė pasibaisėjimą Europoje ir paskatino debatus apie elgesį su žmonėmis, kurie iš karo ir krizių krečiamų šalių Viduržemio jūra nori pasiekti Europą.

Nuo 2015 m. pradžios bandydami pasiekti Europos krantus jau žuvo daugiau nei 1,5 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.