Lietuvoje

2015.04.21 12:18

Žvarba ir krituliai iš Lietuvos pasitrauks trečiadienį

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.04.21 12:18

Jau trečiadienį iš Lietuvos turėtų pasitraukti žvarbūs orai ir atkeliauti šiluma, kuri vis pamažu kils ir šeštadienį pasieks net 20 laipsnių.

Jau trečiadienį iš Lietuvos turėtų pasitraukti žvarbūs orai ir atkeliauti šiluma, kuri vis pamažu kils ir šeštadienį pasieks net 20 laipsnių.

Kaip LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė, antradienį vis dar pūs šiaurinių krypčių gana stiprokas vėjas, tačiau jau truputį silpniau, nei pirmadienį.

„Žvarbos bus truputį mažiau. Labiau saulėti orai apims vakarinę šalies dalį. Rytiniuose rajonuose bus daugiau debesuota, čia pragiedruliai retesni. Daug kur nukrapnos negausus ir trumpas lietutis. Kai kur gali iškristi kruša.

Temperatūra įdienojus rytiniuose rajonuose bus apie 8–9 laipsnius, Vakarų Lietuvoje – apie 10–12 laipsnių šilumos. Šilčiausia ir labiausiai saulėta bus pajūryje – apie 12–13 laipsnių“, – prognozuoja sinoptikė.

Trečiadienį oro srautai, A. Nagelytės teigimu, jau pamažu ims krypti daugiau iš vakarų, tad žvarbūs su krituliais orai iš Lietuvos turėtų trauktis: „Dieną vyraus nepastoviai debesuoti orai. Nakties temperatūra daug kur bus artima nuliui laipsnių. Dieną saulė orą jau įšildys iki 11–14 laipsnių. Tik prie jūros, pasisukus vėjui iš vakarų, bus apie 9 laipsnius šilumos. Naktį pūs silpnas, o dieną – vidutinio stiprumo vakarų vėjas.“

Pasak sinoptikės, ketvirtadienį lietus Lietuvos neturėtų kliudyti. Naktį termometrai rodys nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos. Dieną temperatūra kils nuo 12 iki 16 laipsnių, prie jūros – apie 10 laipsnių. Bet vėl gana stipriai pūs pietvakarių vėjas.

Penktadienį, anot A. Nagelytės, orai toliau lėtai šiltės. Temperatūra dieną jau daug kur kils iki 15–17 laipsnių. Šeštadienį numatomi gražūs, ramūs, saulėti orai. Temperatūra dienos metu daug kur sieks 18–20 laipsnių šilumos.