Lietuvoje

2015.04.20 19:05

Lietuvos teisėsauga dėl S. Rachinšteino kreipėsi į Tailandą

BNS2015.04.20 19:05

Lietuvos teisėsauga dėl ieškomo nuteisto verslininko Sergejaus Rachinšteino kreipėsi į Tailando, kuriame jis buvo pastebėtas, teisėsaugą.

Lietuvos teisėsauga dėl ieškomo nuteisto verslininko Sergejaus Rachinšteino kreipėsi į Tailando, kuriame jis buvo pastebėtas, teisėsaugą.

Tačiau, kaip pranešė LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“, iš ten atsakymo kol kas nesulaukė.

„Taip, Tailando buvo keletą kartų užklausta, bet kol kas informacijos iš jų nesame gavę“, – sakė Kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos viršininkas Artūras Šimelionis.

Pareigūnai kolegų Tailande klausė, ar toks asmuo buvo užfiksuotas atvykstantis į šią šalį ir ar jiems žinoma S. Rachinšteino buvimo vieta. Lietuviai yra nurodę ir vietas, kur bėglys galėtų būti apsistojęs.

S. Rachništeino advokatas žada, kad bėglys netrukus grįš pats.

„Jis yra apsirgęs, serga, tad laukiame žinių. Pasveiks ir atvyks“, – paklaustas, kada sugrįš jo klientas, sakė S.Rachinšteino advokatas Andrius Baranskis.

Lietuvos teismai tebenagrinėja kelias dešimtis su šio verslininko įkurtomis bendrovėmis susijusių bylų.

Vasario 6 dieną Vilniaus apygardos teismas išdavė Europos arešto orderį iš Lietuvos išvykusiam sukčiavimo byloje nuteistam milijonieriui S. Rachinšteinui.

Pernai gruodžio 30 dieną Vilniaus apygardos teismas šį verslininką pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir nuteisė kalėti pustrečių metų. Nuosprendis įsiteisėjo nuo jo paskelbimo, tačiau verslininką nutarta palikti laisvėje, kol apskųstą bylą išnagrinės Aukščiausiasis Teismas.

Skelbiant nuosprendį pernai gruodžio 30 dieną Vilniaus apygardos teisme S. Rachinšteinas nedalyvavo, manoma, kad jau tuo metu jis buvo išvykęs iš Lietuvos.

S. Rachinšteinas taip pat yra įtariamasis kitoje sukčiavimo byloje, joje jis buvo sulaikytas pernai kovo mėnesį, teismas netrukus jį leido suimti. Tačiau suimtojo skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad verslininkas turi būti paleistas nedelsiant, apylinkės teismo nutartis dėl suėmimo dviem mėnesiams panaikinta.

Prieš pat Vilniaus apygardos teismo nuosprendį kitą ikiteisminį tyrimą, susijusį su S. Rachinšteinu, atliekantis prokuroras Dainius Baraniūnas išdavė leidimą šiam išvykti iš Lietuvos. Nurodyta, kad verslininkas gali lankytis Latvijoje, Ispanijoje, Italijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Turkijoje, Malaizijoje ir Singapūre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt