Lietuvoje

2015.04.21 02:20

Lietuvos ekspertai mokys Ukrainą gintis

BNS2015.04.21 02:20

Lietuva ketina siųsti savo ekspertų į Ukrainos gynybos ministeriją, pirmadienį pranešė Kijeve viešintis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Lietuva ketina siųsti savo ekspertų į Ukrainos gynybos ministeriją, pirmadienį pranešė Kijeve viešintis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

„Sutarėme, kad patikslinsime mūsų ekspertų siuntimą – ne tik į kariuomenės padalinius, bet ir į pačią ministeriją, kad pasidalintume ta patirtimi, kurią sukaupėme būdami NATO nariais“, – BNS telefonu iš Ukrainos sakė J.Olekas po susitikimo su Ukrainos gynybos ministru.

Pasak jo, Vilnius ketina deleguoti „keletą“ ekspertų, kurie gali būti tiek kariškiai, tiek civiliai. Jie padėtų „strateginiu lygmeniu spręsti iškylančias problemas“, sakė J.Olekas.

Ministras teigė su Ukrainos kolega taip pat aptaręs galimybę Ukrainos kariams studijuoti Lietuvoje, sužeistų ukrainiečių karių gydymą Lietuvoje.

Susitikimuose Kijeve taip pat kalbėta apie trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą. Pasak J.Oleko, tikimasi, kad „vasarą jau bus galimybė pradėti bendrus veiksmus štabe“, kuris įkurtas Liubline.

Lietuvos krašto apsaugos ministro teigimu, situacija Ukrainos rytuose šiuo metu yra sąlyginai ramesnė, nors paliaubų pažeidimų pasitaiko beveik kasdien.

„Situacija yra ramesnė, negalima lyginti su tuo, kas buvo iki paliaubų paskelbimo. Deja, paliaubų pažeidimų vyksta kasdien“, – sakė J. Olekas.

Pasak ministro, Ukraina stebi ginkluotės tiekimą separatistams ir jų apmokymą.

Jungtinių Tautų duomenimis, karas Rytų Ukrainoje jau nusinešė daugiau kaip 6 tūkst. gyvybių. Vakarai teigia, kad Rusija siunčia ginklus ir karius į Ukrainos rytus padėti prorusiškiems separatistams kovoti su Ukrainos vyriausybės pajėgomis. Maskva tai oficialiai neigia.

Amerikiečių desantininkai pirmadienį pradėjo ukrainiečių vyriausybės pajėgų apmokymus. Tai sukėlė Maskvos nepasitenkinimą.  Lietuva yra perdavusi Ukrainai neįvardijamų ginkluotės elementų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.