Lietuvoje

2015.04.20 17:23

Lietuva neliks nuošalyje sprendžiant migracijos problemą Europoje, sako L. Linkevičius

BNS 2015.04.20 17:23

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius žada, kad Lietuva ieškos būdų, kaip prisidėti prie Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės bendruomenės pastangų sprendžiant pabėgėlių migracijos problemą.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius žada, kad Lietuva ieškos būdų, kaip prisidėti prie Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės bendruomenės pastangų sprendžiant pabėgėlių migracijos problemą.

Tai Lietuvos ministras pareiškė pirmadienį Liuksemburge vykusiame ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame aptarta savaitgalį Viduržemio jūroje įvykusi tragedija, kai apvirtus laivui žuvo keli šimtai pabėgėlių, iš Libijos vykusių į Europą.

Posėdžio metu Lietuva pareiškė paramą ir solidarumą su Italija, kuriai šiuo metu tenka didžiausia nelegalios migracijos našta, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Linas Linkevičius. V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Lietuva neliks tragedijos nuošalyje ir ieškos būdų, kaip prisidėti prie ES ir tarptautinės bendruomenės pastangų sprendžiant migracijos problemą ir jos sukeliamas pasekmes“, – sakė ministras.

„Žmonių šįmet nuskendo daugiau, nei per Titaniko katastrofą“

Jis pabrėžė, kad svarbu ne tik padėti pabėgėliams, bet ir kovoti su migracijos priežastimis, kurios šiuo metu yra Libijos teritorijoje. Pasak L. Linkevičiaus, šie klausimai turi būti aptarti ir Jungtinių Tautų Saugumo  Taryboje, kurioje iki  šių metų dirba Lietuva.

„Tai, kas vyksta prie Lampedūzos krantų, yra didelė drama. Vien šiemet jau nuskendo tiek žmonių, kiek per Titaniko katastrofą. Tarptautiniai nusikaltėliai, prekeivai žmonėmis vykdo nusikaltimus žmogiškumui. Svarbu ne tik užtikrinti pagalbos teikimą nelaimėje atsidūrusiems pabėgėliams, bet dar svarbiau kovoti su tais, kurie rizikuoja žmonių gyvybėmis nelegaliai gabendami pabėgėlius. Siekiant išvengti migrantų, teisingiau pasakius, karo aukų antplūdžio, nepakanka vien tik saugoti savo sienas. Turime kovoti su priežastimis, o jos šiuo metu yra Libijos teritorijoje. Būtinas visų tarptautinių institucijų įsitraukimas. Manome, kad šį klausimą būtina aptarti JT Saugumo Taryboje“, – teigė L. Linkevičius.

Pasak pranešimo, užsienio reikalų ministrai išsamiai aptarė situacijos Libijoje klausimą, remdamiesi ES vyriausiosios užsienio reikalų įgaliotinės Federicos Mogherini parengtu dokumentu dėl galimų ES veiksmų siekiant sureguliuoti krizę šalyje – pradedant tolesne parama Jungtinių Tautų pastangoms, baigiant keliomis ES bendros saugumo ir gynybos politikos operacijų opcijomis.