Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.20 16:19

Lietuvos Prezidentei bus įteiktas aukščiausias Moldovos apdovanojimas

BNS 2015.04.20 16:19

Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei bus įteiktas aukščiausias Moldovos valstybinis apdovanojimas – Moldovos Respublikos ordinas.

Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei bus įteiktas aukščiausias Moldovos valstybinis apdovanojimas – Moldovos Respublikos ordinas.

Šis apdovanojimas D.Grybauskaitei skirtas už asmeninį indėlį stiprinant dvišalius Lietuvos ir Moldovos santykius bei nuolatinę paramą Moldovos integracijai į Europos Sąjungą, BNS informavo prezidentės spaudos tarnyba.

Šalies vadovė trečiadienį apdovanojimą atsiims Kišiniove. Vizito metu ji susitiks su Moldovos prezidentu Nicolae Timofti, taip pat dalyvaus darbo pietuose su Moldovos parlamento pirmininku Andrianu Kandu.

Artėjant Rytų partnerystės susitikimui Rygoje, Lietuvos ir Moldovos prezidentai aptars Moldovos pažangą įgyvendinant europines reformas, Lietuvos ir Moldovos ekonominių bei politinių ryšių stiprinimą.

Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai – 2013 metais lapkritį vykusiame Rytų partnerystės susitikime Vilniuje – buvo parafuota Europos Sąjungos Asociacijos ir laisvosios prekybos sutartis su Moldova, o pernai birželį Moldova ją pasirašė.

Nuo 2014 metų Moldova su ES turi bevizį režimą, kuriuo pasinaudojo jau daugiau nei 300 tūkst. žmonių, pažymi prezidentės spaudos tarnyba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15