Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Greičiausiai pareigūnai iki pensijos turės tarnauti 5 metais ilgiau

ELTA 2015.09.08 13:45

Vyriausybė nusprendė Seimui siūlyti penkeriais metais ilginti pareigūnų tarnybos trukmę iki pensijos. Šiuo metu tarnyba trunka 20 metų. Dėl to pareigūnų valstybinė pensija nuo ištarnauto stažo didėja nuo 1 iki 1,5 proc.

Vyriausybė nusprendė Seimui siūlyti penkeriais metais ilginti pareigūnų tarnybos trukmę iki pensijos. Šiuo metu tarnyba trunka 20 metų. Dėl to pareigūnų valstybinė pensija nuo ištarnauto stažo didėja nuo 1 iki 1,5 proc.

„Ilginamas penkeriais metais stažas, reikalingas pareigūno pensijai gauti, ir visiems pareigūnams, kuriems reikės tarnauti ilgiau pagal šito įstatymo įsigaliojimą, bus tie penkeri metai kompensuojami, skaičiuojant ne 1 proc., bet 1,5 proc. už ištarnautus metus tuos penkerius metus. Tai toks yra Vyriausybės sprendimas ir toks įstatymo projektas keliaus į Seimą“, – pirmadienį Vyriausybėje po pasitarimo žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, inicijavęs šį siūlymą.

Sutarta keisti Vidaus tarnybos statutą

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime iš esmės pritarta Vidaus tarnybos statuto pakeitimo projektui, turinčiam modernizuoti teisėsaugą ir pagerinti pareigūnų tarnybos sąlygas. Tačiau klausimas dėl šiems pokyčiams reikalingo finansavimo liko neišspręstas.

Oficialią išvadą šio įstatymo projektui Vyriausybė turi suformuoti trečiadienį. Tačiau, kaip po pasitarimo žiniasklaidai sakė S. Skvernelis, ministrų pritarimas teisės akto keitimui yra gautas.

„Ministrų Kabinetas pritarė pačiam statutui – ir teisiniam reglamentavimui, ir galimybei pereiti prie naujo darbo užmokesčio, tam tikrų naujų garantijų, galimybei daryti struktūrines, esmines reformas. Tačiau yra vienas esminis „bet“ – dėl papildomų lėšų poreikio. Šiuo atveju tam tikra lėšų dalis, reikalinga pereiti prie naujos darbo užmokesčio sistemos, kaip sakė finansų ministras Rimantas Šadžius, bus surasta. O dėl viso kito mes, matyt, derėsimės, imdamiesi kitų ir dar kitų metų biudžeto“, – kalbėjo vidaus reikalų ministras.

Reikalingų lėšų, anot S. Skvernelio, bus ieškoma tiek formuojant artimiausių metų biudžetus, tiek atliekant kardinalią vidaus reikalų sistemos reformą ir atsisakant jai nebūdingų funkcijų.

„Mes turime ieškoti, kaip pačioje vidaus reikalų sistemoje akumuliuoti papildomų lėšų mažinant valdymo išlaidas, kito kelio nėra, taip pat atsisakyti nebūdingų funkcijų. Tie eurai šiandien labai reikalingi, todėl jie turi būti išnaudoti maksimaliai racionaliai“, – teigė S. Skvernelis.

Dėl naujojo Vidaus tarnybos statuto po kelerius metus trukusių diskusijų sutarė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, Vidaus reikalų ministerija ir pareigūnų profesinės sąjungos.

Pastarosios teigia, kad atnaujintas statutas leistų deramai motyvuoti darbuotojus, sukurti palankias tarnybos sąlygas, tobulinti žmogiškųjų išteklių valdymą, didinti iniciatyvių ir sąžiningų pareigūnų motyvaciją, skiepyti lojalumą valstybei, reikalauti atsakomybės ir atskaitomybės už tarnybos rezultatus.