Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Siūloma, kad programos prieš patyčias nuolat veiktų visose mokyklose

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Grupė skirtingoms frakcijoms priklausančių parlamentarų siūlo, kad visose mokyklose privalomai ir nuolat būtų įgyvendinamos patyčių prevencijos programos.

Grupė skirtingoms frakcijoms priklausančių parlamentarų siūlo, kad visose mokyklose privalomai ir nuolat būtų įgyvendinamos patyčių prevencijos programos.

Seimo nariai registravo nutarimo projektą, kuriuo imtis veiksmų prieš patyčias raginama Vyriausybė. Ministrų kabinetui siūloma užtikrinti, kad visose Lietuvos mokyklose nuolat veiktų bent viena smurto ir patyčių prevencijos programa, taip pat užtikrinti tam reikalingą finansavimą.

Projekto aiškinamajame rašte pažymima, kad net du iš trijų Lietuvos mokinių susiduria su patyčiomis, o emocinės pagalbos telefonu linijų statistika atskleidžia, jog praėjusiais metais dėl patyčių, patiriamų mokykloje vaikai skambino du kartus dažniau nei dėl patyčių, patiriamų kitur.

„Apie tai, kokia grėsminga patyčių problema bent kartą metuose kalba visa Lietuva. Neretai rūpestis tuo ir baigiasi, nes iki šiol kalbėjimas su už švietimo politikos įgyvendinimą atsakingais pareigūnais, pasiūlymai ko imtis – rezultato nedavė. Todėl ir nusprendžiau sutelkti skirtingų partijų atstovus imtis atsakomybės. Nes neabejoju, kad daugumai svarbu, kokią jaunąją kartą Lietuvai užauginsim“, – BNS sakė nutarimą inicijavęs Seimo narys Liutauras Kazlavickas.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad skirtingoms vaikų amžiaus grupėms pritaikytas prevencines programas, sprendžiančias patyčių, smurto ir agresijos problemas, taiko tik kas antra šalies mokykla.

Tarp pataisos iniciatorių – buvęs švietimo ministras liberalas Gintaras Steponavičius, Seimo Sveikatos reikalų komiteto vadovė „darbietė“ Dangutė Mikutienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė socialdemokratė Kristina Miškinienė, kiti parlamentarai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI
Ingrida Šimonytė
2021.10.19 10:29

Šimonytė: susirūpinimą kelia Vėlinės

atnaujinta 10.32