Lietuvoje

2015.04.17 09:40

Prezidentė: Lietuvai, kaip nedidelei valstybei, ypač svarbu suvienyti jėgas

BNS 2015.04.17 09:40

Grėsmių akivaizdoje Lietuvai, kaip nedidelei valstybei, saugumo klausimais svarbu suvienyti visų jėgas – tiek politikų, tiek žurnalistų, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Grėsmių akivaizdoje Lietuvai, kaip nedidelei valstybei, saugumo klausimais svarbu suvienyti visų jėgas – tiek politikų, tiek žurnalistų, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mums, nedidelei valstybei, turint tokį pasienį, su tokia sudėtinga situacija saugumo prasme, turiu galvoje ne tik karinį, turiu informacinį, kibernetinį ir visokį kitokį sauguma, suvienyti jėgas yra būtina. Visų – tiek politikų, tiek viešųjų kalbėtojų, tiek žiniasklaidos. Atsispirti, kovoti, ne tik apsiginti, bet gebėti pateikti savo supratimą, savo žinią, yra labai svarbu“, – penktadienį Prezidentūroje atidarydama konferenciją gynybos klausimais sakė D.Grybauskaitė.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog šiuo metu vis svarbesnė darosi informacinė erdvė. „Matome, konfliktai dažniausiai prasideda būtent nuo informacinių įtampų, propagandinių įtampų, kibernetinių atakų, ir tik vėliau, galbūt, o kartais ir ne visada, virsta į konvencinį konfliktą, priešpriešą“, – sakė šalies vadovė.

Konferencijoje Prezidentūroje planuojama aptarti, kaip vykdomas Lietuvos partijų susitarimas dėl užsienio, saugumo ir gynybos politikos strateginių gairių iki 2020 metų.

Pernai kovo mėnesį septynių didžiausių Lietuvos politinių partijų pasirašytame dokumente įsipareigojama nuosekliai didinti šalies gynybos finansavimą, kuris 2020 metais turėtų siekti 2 proc. bendrojo vidaus produkto – šį tikslą yra numačiusi NATO.

Konferencijoje dalyvauja nacionalinį susitarimą pasirašiusių Lietuvos parlamentinių partijų ir Vyriausybės atstovai, Seimo ir Europos Parlamento nariai, Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesoriai, žurnalistai.