Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.08 15:52

Grėsminga 100 kg bomba Vilniaus centre neutralizuota: pavojingas sprogdiklis sunaikintas vietoje (atnaujinta 17.28)

LRT.lt 2019.04.08 15:52

Pirmadienį judrioje Vilniaus vietoje rastas pavojingas sprogmuo – Konstitucijos prospekte, atliekant kasinėjimo darbus aptikta 100 kg aviacinė bomba.

„Rasta 100 kg rusiška aviacinė bomba FAB 100. Sprogmuo su sprogdikliu, jis kovinėje padėtyje. Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmuo“, – LRT.lt sakė D. Račkauskas, Standartinių sprogmenų neutralizavimo vyresnysis specialistas.

Iš pradžių nuspręsta atitverti teritoriją Upės gatvėje, čia jau  pusdienį draudžiamas eismas. Vakare ši gatvė tampa gana judri, nes po darbų dalis vilniečių vyksta šią gatve į Žvėryno, taip pat Šnipiškių rajonus.

Kiek po 15 valandos į įvykio vietą atvyko specialistai iš Kauno, jie nuodugniau apžiūrės sprogmenį. Pirminiais duomenis, jo išgabenti iš įvykio vietos nėra galimybės, nes 100 kg. sprogmuo yra pavojingas, kovinėje padėtyje.

Specialistai nusprendė išplėsti saugios zonos plotą.

Pirminiais duomenimis, pavojingą zona užims apie 600 metrų plotą, ji turėtų pasiekti iki pat Geležinio gatvės tilto.

Netoli incidento vietos dirbusiems statybininkams nurodyta stabdyti darbus ir palikti teritoriją. Tiesa, bent kol kas sporto, laisvalaikio ir verslo centras „Forum Palace“ tęsia darbą, jo pareigūnai neevakuoja. Kiek vėliau šio komplekso darbuotojams liepta atsitraukti ir nesiartinti prie langų.

„Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai ruošiasi išsukti bombos sprogdiklį ir jį naikinti vietoje, o bombą be sprogdiklio išvežti į Generolo Silvestro Žukausko poligoną (Pabradė) neutralizavimui“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Apie 16.20 val. išminuotojai sprogdiklį neutralizavo įvykio vietoje, o pačią bombą nuspręsta sunaikinti poligone, todėl ji buvo išgabenta į Pabradę.

Įvykio vietoje dar kurį laiką darbuosis pareigūnai, tačiau eismas gana judria Upės gatve jau artimiausiu metu turėtų būti atnaujintas.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi