Lietuvoje

2019.04.08 15:56

Iš gyventojų paramos – modernizuoti kariuomenės šautuvai

LRT.lt2019.04.08 15:56

Lietuvos kariuomenė sulaukė atnaujintos ginkluotės – modernizuotų JAV gamybos šautuvų M–14, rašoma pranešime žiniasklaidai. Projektui panaudotos kariuomenei 2016 metais gyventojų skirtos finansinės paramos lėšos.

Pirmasis projekto etapas kainavo apie 630 tūkst. eurų, iš kurių daugiau, nei 200 tūkst. eurų Lietuvos kariuomenei skirdami pajamų mokesčio dalį prisidėjo šalies gyventojai.

„Finansinė gyventojų parama Lietuvos kariuomenei yra vienas iš įrodymų, kad šalyje yra gausu patriotiškai nusiteikusių ir šalies saugumui neabejingų žmonių. Lietuvos karių vardu nuoširdžiai dėkoju visiems asmeniškai finansiškai prisidėjusiems prie mūsų kariuomenės pajėgumų stiprinimo“, – sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Ginklų modernizavimui panaudotos kojelės įsigytos iš JAV įmonės „Harris Bipods“, ant ginklų sumontuoti optiniai taikikliai į Lietuvą atkeliavo iš Čekijos gamintojų „Meopta“, o kronšteinus (tvirtinimo detales) optiniams taikikliams pagamino JAV kompanija „Sadlak Industries“, kuri specializuojasi Jungtinėse Valstijose populiarių M–14 šautuvų tobulinimui skirtų komponentų gamyboje.

Pasibaigus šių ginklų atnaujinimui buvo pilnai aprūpinti rezervinės Lietuvos kariuomenės Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija“ ir iš dalies – KASP taiklieji šauliai. Užbaigti KASP aprūpinimą šiais ginklais planuojama antruoju etapu, kurio metu bus modernizuota daugiau, kaip 500 šautuvų M–14. 

Automatiniais šautuvais ginkluoti pėstininkai priešą gali naikinti iki 300 metrų, o trikdyti – 400 metrų atstumu, tuo tarpu šiais modernizuotais ginklais taiklieji šauliai naikinti įprastus ir aukštos vertės taikinius galės iki 600 metrų, o trikdyti – 800 atstumu.

Lietuvos kariuomenė primena, kad nuo 2014 m. iki 2018 m. gyventojų finansinė parama siekia 792 400 eurų. Panaudojant šias lėšas buvo įsigyta 30 šarvinių liemenių, virš 200 infraraudonųjų spindulių filtrų Sausumos pajėgose tarnaujančių karių optiniams taikikliams, taip pat modernizuota daugiau nei 400 Lietuvos kariuomenės turimų šautuvų M–14.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt