Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Alytuje ir Šiauliuose keičiasi valdžia

BNS2015.09.08 13:45

Alytuje ketvirtadienį prisiekė naujai išrinkta taryba ir išrinkti vicemerai. Jais tapo visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“, kuriam priklauso ir meras Vytautas Grigaravičius, nariai – Valė Gibienė ir Tautvydas Tamulevičius.

Alytuje ketvirtadienį prisiekė naujai išrinkta taryba ir išrinkti vicemerai. Jais tapo visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“, kuriam priklauso ir meras Vytautas Grigaravičius, nariai – Valė Gibienė ir Tautvydas Tamulevičius.

Vicemeru išrinktas T.Tamulevičius yra jauniausias Alytaus tarybos narys – jam 27–eri. Prisistatydamas naujasis vicemeras teigė turintis patirties su projektų rengimu ir darbu viešajame sektoriuje – jis yra baigęs studijas Didžiojoje Britanijoje, grįžęs pagal programą „Kurk Lietuvai“ dirbo įvairiose valstybinėse institucijose. Jį palaikė 19 iš 26 balsavusiųjų.

V.Gibienė sakė esanti pasirengusi rūpintis socialinių klausimų, švietimo ir ikimokyklinio ugdymo sritimis, kuriose turi daugiausia patirties. Jos kandidatūrą palaikė 20 tarybos narių.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Alytaus piliečiai“ su meru turi 13 vietų taryboje. Koalicijoje prie jų prisijungė keturi kitų partijų nariai. Kartu valdžioje dirbs 17 iš 27 tarybos narių.

Šiaulių vicemerais ketvirtadienį išrinkti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Stasys Tumėnas bei prie valdančiosios koalicijos prisijungęs vienintelis socialdemokratas Domas Griškevičius.

Už sprendimą paskirti abu vicemerus balsavo 16, susilaikė 8, prieš balsavusių nebuvo, tačiau penki tarybos nariai nuomonės nepareiškė.

Tarybos sprendimu, vicemero D.Griškevičius bus atsakingas už savivaldybės turtą, infrastruktūrą, aplinkos gerinimą, statybos, informacinių technologijų, jaunimo projektų sritis. S.Tumėnui pavesta prižiūrėti Švietimo, kultūros ir sporto, socialinės paramos, sveikatos, vaiko teisių, investicijų sritis.

S.Tumėno kandidatūrai pritarta iš antro karto – praėjusią savaitę vykusiame pirmajame tarybos posėdyje Šiaulių politikams sprendimui priimti pritrūko vieno balso, kai, anot mero Artūro Visocko, dalis tarybos narių nesuprato, kaip balsuoti – dedant varnelę, kryželį ar pliusą, todėl vienas biuletenis buvo pripažintas negaliojančiu.

Kaip BNS ketvirtadienį sakė buvęs Šiaulių meras, socialdemokratas Justinas Sartauskas, D.Griškevičius prie koalicijos prisijungė nesitaręs su partija ir šiuo metu nepriklauso socialdemokratų frakcijai taryboje. Dėl jo elgesio, pasak J.Sartausko, yra kreiptasi į partijos Etikos komisiją. Jis neatmetė, kad vėliau gali būti sprendžiama ir dėl naujojo vicemero pašalinimo iš partijos.

„Partijos skyrius buvo nusprendęs derėtis dėl galimybės dirbti koalicijoje, dėl programos, dėl postų ir tik susiderėjus balsuoti už kandidatūrą. Tai pirmajame posėdyje jis mus išdavė – ne derėjosi dėl koalicijos, o pats pasirašė. (...) Kol kas prašysime Etikos komisijos išvadų, po to, gavęs Etikos komisijos išvadas, ar jis pažeidė, ar nepažeidė partinę drausmę, skyrius svarstys jo likimą“, – sakė J.Sartauskas.

Valdančiosios koalicijos sutartį Šiaulių taryboje yra pasirašiusios keturios partijos – A.Visocko komiteto atstovai, Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai bei socialdemokratas vicemeru išrinktas D.Griškevičius. Likę penki socialdemokratai koalicijos neparėmė. Palaikymą valdantiesiems yra išreiškę, bet sutarties nepasirašę du Darbo partijos atstovai.

Iš viso koalicijoje kartu su „darbiečiais“ yra 18 tarybos narių iš 30.

Praėjusią savaitę Šiaulių politikai patvirtino administracijos direktorių Eduardą Bivainį.

Lietuvos socialdemokratų partija Šiaulių taryboje gavo šešis mandatus, taip pat šešis tarybos narius, įskaitant merą A.Visocką, turi jo vadovaujamas rinkimų komitetas, po keturis mandatus turi Liberalų sąjūdis bei Valerijaus Simuliko komitetas „Už Šiaulius“, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turi tris, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos liaudies partija – po du mandatus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt