Lietuvoje

2019.04.08 15:28

Miestas Jungtinėje Karalystėje sveikina Lietuvą – pastatus apšvietė Lietuvos trispalvės spalvomis

LRT.lt2019.04.08 15:28

Savaitgalį Lidso pastatai nušvito Lietuvos vėliavos spalvomis. Tokiu būdu Jungtinės Karalystės miestas pagerbė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir nepriklausomybės atkūrimą. Trispalve nušvito Lidso rotušė, bendruomenės pastatas ir viešoji biblioteka, o ceremonijoje dalyvavo meras Grahamas Latty bei LRT laidos „Misija – pasaulio Lietuva“ žurnalistai.

„Kaip miesto meras esu ir lietuvių bendruomenės meras. Esame vienas didelis miestas, viena didelė šeima. Lietuviai čia atvyksta jau nuo seno ir, mano žiniomis, nekelia jokių problemų. Esu labai laimingas, kad jie čia ir džiaugiuosi dalyvaudamas šiame renginyje“, – LRT žurnalistams sakė įžiebimo ceremonijoje dalyvavęs G. Latty.

Vienas šios akcijos sumanytojų ir įgyvendintojų yra išeivių iš Lietuvos palikuonis Simon Paul Grybas, kurio senelis į Jungtinę Karalystę atvyko Antrojo pasaulinio karo pabaigoje.

„Gera gerbti vietą, kurioje gyveni, bet itin malonu prisiminti savo šaknis ir paveldą“, – tailandietiškos virtuvės restoranams vadovaujantis vyras sakė vietos leidiniui „Yorkshire Evening Post“.

Renginys skirtas paminėti ir Pasaulio lietuvių metus, prie jo organizavimo prisidėjo Lidse gyvenančių lietuvių bendruomenė. Po šviesų įžiebimo mieste koncertavo Andrius Mamontovas.

„Mūsų darbai, mūsų mąstymas ką darome ir dėl ko darome, mus vienija. Jokių kliūčių neturime, judame tik pirmyn“, – sakė Lidso lietuvių bendruomenės pirmininkė Jelena. Apie 7 tūkst. narių vienijanti lietuvių bendruomenė Lidse pradėjo kurtis dar 3-iajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje.

„Kiekvieną sekmadienį savo restorane organizuoju lietuviškų patiekalų virtuvę. Toks šių istorinių Lidso pastatų apšvietimas daug reiškia mūsų bendruomenei“, – „Yorkshire Evening Post“ sakė S. P. Grybas.

Jam antrino du metus Lidse gyvenantis Marius Bubnelis: „Tai labai puiku. Tai skatina mane didžiuotis tuo, kas esu ir tuo, kad priklausau Lidso bendruomenei.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt