Lietuvoje

2015.04.16 12:57

Kaune ir Klaipėdoje inauguruoti merai

BNS2015.04.16 12:57

Ketvirtadienį inauguruoti trijų didžiųjų miestų – Kauno, Klaipėdos – tiesiogiai išrinkti merai, prisiekė naujai išrinktų tarybų nariai. 

Ketvirtadienį inauguruoti trijų didžiųjų miestų – Kauno, Klaipėdos – tiesiogiai išrinkti merai, prisiekė naujai išrinktų tarybų nariai. 

„Pirmiausia noru padėkoti už išreikštą pasitikėjimą. Šiandien stovėdamas čia suprantu, kokią didelę atsakomybę jūs man davėte. (...) Aš pats gyvenu Kaune, mano vaikai gyvena Kaune, mano anūkai gyvena Kaune. Aš tikrai jaučiu atsakomybę už tai, kaip žmonės gyvens Kaune“, – savo inauguracijos kalboje sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, tardamas įžanginį žodį, savo ruožtu pažymėjo, kad prezidentės raginimas imtis „įpareigojančios lyderystės“ turėtų būti taikomas ne tik merui, bet ir tarybos nariams.

„Noriu padėkoti savo šeimai, kuriai teko didžiulis krūvis einant man šiuo keliu (...), taip pat norėčiau padėkoti didžiajai klaipėdiečių šeimai, kurios nariu save taip pat laikau“, – į tarybos narius bei klaipėdiečius kreipėsi V. Grubliauskas.

Kauno miesto taryboje šią kadenciją dirbs penkių politinių jėgų atstovai. Daugiausiai, šešiolika, vietų taryboje turi visuomeninis rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“. Šiai organizacijai priklauso ir tiesiogiai išrinktas Kauno meras V. Matijošaitis. Antroji – trylika vietų taryboje gavusi yra Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partija – šią kadenciją dirbs opozicijoje. Po keturias vietas taryboje turi Liberalų sąjūdis ir Socialdemokratų partija, dirbsiančios koalicijoje su „Vieningu Kaunu“. Dar tris vietas taryboje gavo visuomeninis rinkimų komitetas „Kaunas – kitokia Lietuva“.

Valdančiajai daugumai Klaipėdoje priklauso 23 iš 31 tarybos nario, ją sudaro koalicijos sutartį pasirašiusių Liberalų sąjūdžio, Rusų aljanso, Socialdemokratų partijos, „Klaipėdos“ visuomeninio rinkimų komiteto bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai.

Liberalų sąjūdis, įskaitant perrinktą merą V. Grubliauską, Klaipėdoje gavo 12 mandatų, Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija turės keturis, socialdemokratai – tris, „Tvarka ir teisingumas“ – du tarybos narius. Taryboje dirbs ir keturi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, du „ Klaipėdos“ visuomeninio rinkimų komiteto nariai ir trys atstovai iš visuomeninio rinkimų komiteto „Puteikis plius“ bei vienas Lietuvos rusų sąjungos atstovas.

Savivaldos rinkimai ir pirmieji tiesioginiai merų rinkimai Lietuvoje vyko kovo 1 ir 15 dienomis.

Kauno valdančioji koalicija žada pertvarkas ir skaidrumą

Naujoji Kauno savivaldybės koalicija žada pertvarkyti miesto valdymą ir savivaldybę, pasirūpinti jaunimu, darželiais, mažinti komunalinius mokesčius.

„Mes nežiūrėsime į partiškumą, žiūrėsime į kompetenciją. Jeigu jie dirba, skatinsime. (...) Visi žmonės, kurie dorai ir sąžiningai dirba, sėdėdami šiame pastate – ne sau, o miestiečiams, visi jie liks. Jeigu yra pridarbinta žmonių žymiai daugiau negu reikia, jų neliks. Paprasta“, – apie būsimas pertvarkas savivaldybėje žurnalistams kalbėjo naujasis Kauno meras.

Sutartyje įrašyti prioritetai, tarp kurių – skaidrumas ir efektyvumas, palankios sąlygos investicijoms, viešojo saugumo, sporto infrastruktūros gerinimas.

Ketvirtadienį Kauno miesto taryba taip pat turėtų patvirtinti vicemerų ir administracijos direktoriaus pareigybes. Pagal koalicinę sutartį, partneriai gaus po vieną vicemero ir administracijos direktoriaus pavaduotojo postą. „Vieningas Kaunas“ vicemeru siūlo Povilą Mačiulį, socialdemokratai deleguoja Vasilijų Popovą, Liberalų sąjūdis – Simoną Kairį.

Anksčiau buvo patvirtinta ir administracijos direktoriaus kandidatūra – „Vieningas Kaunas“ į šias pareigas siūlo buvusį DNB banko Kauno regiono verslo bankininkystės vadovą Gintarą Petrauską.

Socialdemokratams ir liberalams turėtų atitekti po vieną savivaldybės tarybos komiteto pirmininko postą, „Vieningam Kaunui“ – penki.

Numatoma, kad liberalai vadovaus Miesto ūkio ir paslaugų komitetui, socialdemokratai – Sveikatos ir socialinių reikalų komitetui, „Vieningas Kaunas“ – Švietimo ir kultūros, Ekonomikos ir finansų, Darnios plėtros ir investicijų, Valdymo ir Bendruomenių plėtojimo bei Sporto, turizmo ir laisvalaikio komitetams.

Nors buvo derėtasi, prie koalicijos neprisijungė Kęstučio Pūko vadovaujamas visuomeninis rinkimų komitetas „Kitokia Lietuva“. P.Mačiulis sakė, kad pokalbiai su juo nėra nutraukti.

„Vieningas Kaunas“ savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose iškovojo 17 narių mandatų, socialdemokratai ir Liberalų sąjūdis po keturis. „Kitokia Lietuva“ surinko tris mandatus, o opozicijoje liekanti Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 13 mandatų.

Kauno vicemerais išrinkti P. Mačiulis, V. Popovas ir S. Kairys

Į pirmąjį tarybos posėdį ketvirtadienį susirinkę naujai išrinkti Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai vicemerais išrinko „Vieningo Kauno“ atstovą Povilą Mačiulį, socialdemokratą Vasilijų Popovą ir Liberalų sąjūdžio narį Simoną Kairį.

Posėdyje buvo atleisti praeitoje kadencijoje dirbę savivaldybės administracijos vadovai. Į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas „Vieningas Kaunas“ delegavo buvusį DNB banko Kauno regiono verslo bankininkystės vadovą Gintarą Petrauską. Dėl jo kandidatūros taryba taip pat turės apsispręsti balsuodama.

Valdančiąją koaliciją Kaune trečiadienį sudarė „Vieningas Kaunas“, Liberalų sąjūdis ir socialdemokratai.

„Vieningas Kaunas“ savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose iškovojo 17 narių mandatų, įskaitant mero postą, socialdemokratai ir Liberalų sąjūdis po keturis.  Visuomeninis rinkimų komitetas„Kitokia Lietuva“ gavo tris mandatus, o opozicijoje liekantys Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 13 mandatų.

Klaipėdos valdantieji žada daugiau dėmesio skirti privačiam švietimo sektoriui

Į valdančiąją koaliciją Klaipėdos taryboje susibūrusios penkios partijos žada suvienodinti ikimokyklinio ir neformalaus švietimo finansavimą valstybiniame ir privačiame sektoriuose.

„Įsipareigojame (...) įvertinti miesto neformaliojo ugdymo užklasinės veiklos paslaugų turinį bei suteikti galimybes privačioms ugdymo įstaigoms pretenduoti į savivaldybės finansavimą, patenkinti vietų ikimokyklinio ugdymo įstaigose poreikį bei suvienodinti vaikų, lankančių biudžetines ir privačias ikimokyklinio ugdymo įstaigas, finansavimo sąlygas“ – pirmajame naujosios tarybos posėdyje sakė perrinktasis meras liberalas Vytautas Grubliauskas.

Pasak jo, šią kadenciją valdantieji taip pat įsipareigoja inicijuoti naujų globos namų statybą, remti nevyriausybinių organizacijų plėtrą, skatinti investicijas ir verslą, padvigubinti kultūrai skiriamas lėšas, gerinti viešųjų paslaugų tiekimo kokybę, gerinti savivaldybės darbuotojų kvalifikaciją, optimizuoti miesto biliotekų tinklą ir didinti jose teikiamų paslaugų skaičių, labiau įtraukti gyventojus į sprendimų priėmimą sudarant galimybes steigtis bendruomenių centrams, plėsti jaunimo užimtumo centrų tinklą, reguliuoti monopolinių paslaugų tiekėjų tinklą.

„Drauge sutarėme siekti švaraus miesto ir saugios aplinkos klaipėdiečių šeimoms, ypatingą dėmesį skiriant pietinės miesto dalies viešųjų erdvių, miesto parkų ir paplūdimių atnaujinimui, tobulinti Klaipėdos viešojo transporto ir dviračių takų sistemą, parengti naująjį miesto planą, parengti ir pradėti įgyvendinti svarbiausių miesto transporto mazgų, Atgimimo aikštės rekonstrukcijas, naujo baseino ir tilto per Danės upę statybas“, – valdančiosios koalicijos įsipareigojimus toliau vardijo V. Grubliauskas.

Valdančiajai daugumai Klaipėdoje priklauso 23 iš 31 tarybos nario, ją sudaro koalicijos sutartį pasirašiusių Liberalų sąjūdžio, Rusų aljanso, Socialdemokratų partijos, „Klaipėdos“ visuomeninio rinkimų komiteto bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai.

Liberalų sąjūdis, įskaitant perrinktą merą V. Grubliauską, Klaipėdoje gavo 12 mandatų, Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija – keturis, socialdemokratai – tris, „Tvarka ir teisingumas“ turės du tarybos narius. Taryboje dirbs ir keturi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, du „ Klaipėdos“ visuomeninio rinkimų komiteto nariai ir trys atstovai iš visuomeninio rinkimų komiteto „Puteikis plius“ bei vienas Lietuvos rusų sąjungos atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt