Lietuvoje

2015.04.15 19:11

Žiniasklaida: Iranas pirmą kartą po 1979-ųjų revoliucijos skirs ambasadorę moterį

BNS2015.04.15 19:11

Iranas pirmą kartą po 1979 metų Islamo revoliucijos ruošiasi paskirti savo ambasadore moterį, trečiadienį pranešė žiniasklaida.

Iranas pirmą kartą po 1979 metų Islamo revoliucijos ruošiasi paskirti savo ambasadore moterį, trečiadienį pranešė žiniasklaida.

Anot jos, užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marsieh Afkham bus paskirta ambasadore kokioje nors Azijos šalyje.

Pati M. Afkham, kurią cituoja oficiali naujienų agentūra IRNA, pareiškė negalinti komentuoti „gandų“.

„Užsienio reikalų ministerijoje paskyrimai vyksta po būtinų procedūrų“, – pareiškė ji.

Tris dešimtmečius Irano užsienio reikalų ministerijoje išdirbusi M. Afkham 2013 metais tapo pirmąja moterimi po Islamo revoliucijos, paskirta ministerijos atstove spaudai.

Prezidentas Hassanas Rouhani, kuris pats viceprezidentėmis yra paskyręs dvi moteris, sakė, jog M.Afkham paskyrimas yra dalis „kampanijos, kuria siekiama moterims suteikti galių ir jas paaukštinti (tarnyboje)“.

Tačiau H. Rouhani sulaukė radikalių konservatorių pasipriešinimo.

Dabartinio prezidento pirmtakas Mahmoudas Ahmadinejadas sugebėjo užsitikrinti konservatyvaus parlamento paramą 2009 metais, pirmą kartą šalies istorijoje į sveikatos apsaugos ministro postą pasiūlęs moterį – Marizeh Vahid Dastjerdi. Tačiau po ketverių metų ji buvo atleista.

Į ministrų postus jis buvo pasiūlęs dar kelias moterų kandidatūras, tačiau parlamentas joms nepritarė.

Nuo 1997 metų iki 2005 metų šaliai vadovavęs reformistas buvęs prezidentas Mohammadas Khatami savo pavaduotoja aplinkos apsaugos klausimais buvo paskyręs Massoumeh Ebtekar.

1979 metais per įkaitų paėmimą JAV ambasadoje ji buvo Irano radikalių studentų atstovė.

Nors Iranas yra laikomas viena liberaliausių arabų šalių, šalies įstatymai yra kritikuojami kaip neteisingi moterims santuokos, skyrybų ir paveldėjimo klausimais.

Nors moterys gali užimti svarbius postus, dirbti parlamente arba ministrų kabinete, jos negali būti teisėjos ir kelti savo kandidatūros į prezidentus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.