Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.15 21:33

Nustatyta susiprogdinti prie prezidentūros grasinusiojo tapatybė

Dėl šalia prezidentūros susisprogdinti grasinusio vyro buvo evakuota prezidentūra ir Vilniaus universitetas, aptverta didžiulė teritorija. Policija įtariamąjį sulaikė po kiek daugau nei dviejų valandų nuo incidento pradžios. Įtariamasis yra gimęs 1982 metais, jis sulaikytas panaudojus elektrošoką.

Dėl šalia prezidentūros susisprogdinti grasinusio vyro buvo evakuota prezidentūra ir Vilniaus universitetas, aptverta didžiulė teritorija. Policija įtariamąjį sulaikė po kiek daugau nei dviejų valandų nuo incidento pradžios. Įtariamasis yra gimęs 1982 metais, jis sulaikytas panaudojus elektrošoką.

Policijos specialiosios pajėgos ėmėsi jėgos veiksmų. Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai staiga puolė prie įtariamojo ir jį parbloškė. Prie vartų, šalia kurių stovi susisprogdinti grasinantis vyras, nuskubėjo „Aro“ šarvuotas automobilis ir skydais užsidengę „Aro“ pareigūnai. Iš paskos nuvažiavo greitoji.

Vyras sulaikytas ir išvežtas į areštinę. Policija nustatė asmens tapatybę, jis yra bedarbis. Šiuo metu medikai aiškinasi, ar jis nebuvo apsvaigęs nuo alkoholio ar psichiką veikiančių medžiagų, aiškinamasi jo psichinės sveikatos būklė.

„Asmens tapatybė nustatyta. Jis pastaruoju metu niekur nedirbo“, – BNS patvirtino Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas.

Pasak jo, daugiau informacijos policija ketina pateikti ketvirtadienio rytą.

Išminavimo specialistai įtariamojo turėtą lagaminą tyrė įvykio vietoje, tada buvo sprendžiama, ką toliau su juo daryti. Nutarta, kad išsivežti lagaminą saugu. Lagaminas buvo prikrautas plastikinių 1,5 l talpos butelių.

Tuo tarpu nedidelėje vyriškoje rankinėje, kurią įtariamasis laikė pasikabinęs ant peties, buvo tik muzikos grotuvas su ausinėmis.

Pasak Vilniaus policijos vadovo Kęstučio Lančinsko, tai „pirma tokia rimta situacija per pastaruosius keletą metų“.

Pradėtas tyrimas dėl terorizmo

Po įvykio Vilniaus apskrities VPK viršininkas K. Lančinskas žiniasklaidai sakė, kad vyriškis suimtas, neprireikė panaudoti ginklų, skelbia DELFI.lt. Aiškinamasi jo elgesio motyvai.

Vyras policijai anksčiau nebuvo žinomas.

K. Lančinskas patvirtino, kad įtariamasis grasino aktyvuoti sprogmenis, jei nebus įvykdyti jo reikalavimai, tačiau buvo pateikęs „miglotus ir neaiškius“ reikalavimus.

„Jis neturėjo jokios pozicijos, nekėlė reikalavimų. Derybininkams buvo labai sunku, bet, kaip matote, pavyko užmegzti ryšį,“ – sakė K. Lančinskas.

Jis teigė, kad tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai dėl žmogaus veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 250 straipsnį dėl terorizmo.

K. Lančinskas taip pat teigiamai įvertino pareigūnų darbą: anot komisaro, operacija įvykdyta per dvi valandas, ir tai yra „labai trumpai“, nes tokiose situacijose derybos esą gali užtrukti ir parą.

D. Grybauskaitės prezidentūroje nebuvo

DELFI šaltiniai pranešė, kad prezidentūros darbuotojai gavo SMS žinutes, įspėjančias palikti prezidentūros patalpas pro šonines duris. Prezidentės D. Grybauskaitės tuo metu pastate nebuvo.

Sujudimas Vilniaus senamiesčio centre kilo prieš 17 val., prie prezidentūros ir Vilniaus universiteto.

Pasak pareigūnų, įtartinas asmuo grasino susprogdinti bombą prie prezidentūros. Į įvykio vietą suvažiavo daugybė policijos pareigūnų, ugniagesiai, greitoji pagalba.

Vadovybės apsaugos departamento budėtojas policijai paskambino 16.40 val. Jis pranešė, kad prie Prezidentūros atėjo sprogmenimis apsikarstęs vyriškis ir grasina susisprogdinti.

Kaip DELFI 17.10 val. sakė pareigūnai, iškviestos papildomos pajėgos, prie vyriškio policininkai nesiartino. Atvyko antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ derybininkas.

„Aro“ vadas Viktoras Grabauskas DELFI sakė, jog teritorija buvo visiškai apsaugota, civiliams grėsmės nėra.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Naruševičius DELFI pranešė, kad su susisprogdinti grasinančiu vyru yra deramasi, tačiau plačiau situacijos nekomentuoja.

Anot jo, visi komentarai bus pateikti vėliau.

15min.lt fotoreporteris Irmantas Gelūnas iš įvykio vietos pranešė, kad užblokuota dielė teritorija. Nuo Katedros aikštės pusės pareigūnai nebeleido artyn nei transporto, nei pėsčiųjų nuo „Kempinski“ viešbučio. Taip pat yra blokuotos visos kitos prie S.Daukanto aikštės ir Prezidentūros rūmų vedančios gatvės.

Evakavo pilną skaityklą

VU centrinių rūmų bibliotekoje buvusi mergina DELFI teigė, kad informaciją sužinojo iš naujienų portalų. Anot jos, po kelių minučių suskambėjo žurnalistikos skaityklos bibliotekininkės telefonas ir buvo pasiteirauta, ar skaitykloje daug žmonių.

„Buvo pilna skaitykla. Po kelių minučių atėjo kažkoks vyras ir mūsų paprašė palikti pastatą. Panika nekilo, tačiau prie rūbinės susidarė didelės eilės“, – DELFI pasakojo mergina.

VU centrinių rūmų bibliotekos patalpose buvusių žmonių taip pat paprašyta stovėti kuo toliau nuo langų ir durų, kadangi yra sprogimo galimybė. Žmonėms liepta išeiti ir iš universiteto kiemo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi