Lietuvoje

2019.04.08 12:19

Verygos rutina klinikose: skanus maistas ir pigiausi vaistai

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.04.08 12:19

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje A. Verygos atstovė spaudai L. Bušinskaitė-Šriubėnė žurnalistams sakė, kad ministro sveikata gerėja.

„Galiu jus nudžiuginti, kad ministras sparčiai sveiksta ir jo sveikata kasdien vis labiau gerėja. Šiandien su juo kalbėjome kelis kartus ir jis, iš balso sprendžiant, jaučiasi tikrai kur kas geriau“, – tvirtino A. Verygos atstovė.

Ministras į medikus kreipėsi, kai virusinė infekcija komplikavosi į plaučių uždegimą. Prieš tai jis gydėsi namuose. Jis serga jau pusantros savaitės – tiek laiko nėra jo ir darbe. Be to, kaip ir kasmet, taip ir šiemet, jį kamavo pavasarinė alergija žiedadulkėms. Po to jo sveikata pablogėjo – peraugo į virusinę infekciją. Kokia ji - medikams tiksliai nepavyko nustatyti, tačiau ji komplikavosi į plaučių uždegimą, dėl kurio ministras nuo praėjusios savaitės trečiadienio gydomas Kauno klinikose. 

Pasak jos, ministrą kamavo aukšta temperatūra, kuri siekė 39–40 laipsnių. A. Veryga yra sveikuolis, tačiau, pasak L. Bušinskaitės-Šriubėnės ministras alternatyviais būdais nesigydė.

„Ministras gydosi medicininiais būdais. Plaučių uždegimas su komplikacijomis yra ne juokas, o rimta liga. Jis pradžioje bandė gydytis namuose, ambulatoriškai, vartojo jam paskirtus antibiotikus, kurie, deja, nesuveikė ir temperatūra nekrito. Atsigulus į Kauno klinikas, buvo skirti kiti medikamentai ir jo sveikata dabar sparčiai gerėja“, – pasakojo A. Verygos atstovė spaudai.

L. Bušinskaitė-Šriubėnė teigė, kad ministrą ištikę negalavimai su skiepijimusi nėra susiję, tačiau patikino, jog A. Veryga yra skiepų šalininkas.

„Ministras skiepijasi, jis yra skiepų šalininkas. Ministras skiepijasi ne tik pats, bet skiepijasi ir jo šeima. Ministras taip pat ragina visus kitus skiepytis, nes skiepai yra vienintelė medicina pagrįsta prevencinė priemonė, kuri gali apsaugoti nuo įvairių susirgimų ir ligų“, – komentavo ministro patarėja.

A. Verygos atstovė tvirtino, kad vienvietėje palatoje gulintis ministras yra patenkintas gydymo sąlygomis.

„Ministras prašė perduoti, kad yra patenkintas Kauno klinikų ligoninės maistu, kuris yra šviežias, vietoje gaminamas, estetiškai patiekiamas ir sveikas“, – kalbėjo L. Bušinskaitė-Šriubėnė.

Anot jos, A. Veryga, išleistas iš ligoninės, gydymą turėtų pratęsti savo namuose, Kauno rajone.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.