Lietuvoje

2013.01.06 12:41

Baltijos šalys šiemet kartu pirks vakcinų 2014–2016 metams

ELTA2013.01.06 12:41

Latvija, Lietuva ir Estija planuoja kartu pirkti vakcinų 2014–2016 metams, praneša Latvijos nacionalinės sveikatos tarnyba.

Latvija, Lietuva ir Estija planuoja kartu pirkti vakcinų 2014–2016 metams, praneša Latvijos nacionalinės sveikatos tarnyba.

Šiuo metu Latvijoje parengti ketinimai dėl bendrų pirkimų nusiųsti derinti Lietuvai ir Estijai. Pirmiausia Baltijos šalys planuoja kartu pirkti vakcinas nuo tuberkuliozės ir difterijos.

Praėjusių metų gegužės 2 d. Baltijos šalys pasirašė partnerystės sutartį, kurioje numatoma centralizuotai pirkti vaistus ir medicinos prietaisus. Pagrindinis šio susitarimo tikslas – sumažinti valstybių išlaidas ir užsitikrinti galimybę be pertrūkių gauti vaistus ir medicinos aparatūrą. Šalys taip pat gali iškilus būtinybei skolintis medikamentus viena iš kitos.

Rygoje pasirašytas trijų Baltijos valstybių partnerystės susitarimas yra atviras. Prie jo gali prisijungti kitos Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės valstybės. Tuo, pasak Latvijos naujienų agentūros LETA, jau susidomėjo Norvegija.         

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt