Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Klaipėdos pakraštyje – tarptautinės pratybos „Ugninis griausmas“

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klaipėdos pakraštyje, Kairių poligone, šią savaitę prasidėjo tarptautinės pratybos „Ugninis griausmas“. Antradienį jose dalyvaujantys kariai taikiniams jūroje naikinti naudojo pirmą kartą į Lietuvą atgabentas JAV artilerijos sistemas „Paladin“.

Klaipėdos pakraštyje, Kairių poligone, šią savaitę prasidėjo tarptautinės pratybos „Ugninis griausmas“. Antradienį jose dalyvaujantys kariai taikiniams jūroje naikinti naudojo pirmą kartą į Lietuvą atgabentas JAV artilerijos sistemas „Paladin“.

Tarptautinėse kovinio šaudymo pratybose iš šalia Klaipėdos esančio Kairių poligono į taikinius jūroje šaudoma iš Lietuvos kariuomenės haubicų ir pirmą kartą į Lietuvą atgabentų JAV savaeigių haubicų „Paladin“.  Sviediniai skrieja virš Kuršių marių ir Kuršių nerijos, maždaug 2 kilometrų aukštyje. Vieni taikiniai jūroje nuo pabūklų yra maždaug 20 kilometrų atstumu, kiti – 8 km. Lietuvos kariuomenės turimos haubicos pataikyti gali tik į už 10 km esančius taikinius, savaeigės amerikiečių – iki 30 km.

„Tai – greitesnis pozicijų užėmimas, didesnis kalibras – jos toliau šaudo. Kitas labai svarbus momentas yra karių, esančių prie pabūklo, apsauga. Jie šaudo būdami viduje ir, jeigu priešas panaudoja atsakomąją ugnį, jie lieka apsaugoti. Mūsų kariai turėtų slėptis arba dažniau keisti pozicijas“, – aiškina Lietuvos kariuomenės Artilerijos bataliono vadas mjr. Aušrius Buikus.

Galimybės išbandyti amerikiečių haubicas lietuvių kariai neturės, tačiau praktiškai susipažins su taikinių stebėjimo ir duomenų šūvio trajektorijai apskaičiuoti perdavimo sistemų darbu. Tai reiškia, kad realios grėsmės atveju, pavyzdžiui, amerikiečiams nereikės siųsti savo karių stebėti taikinius – galės naudotis lietuvių duomenimis arba atvirkščiai. Teigiama, kad tokią ginkluotę galima panaudoti tiek ginantis, tiek puolant.

„Taikiniai gali būti bet kas. Šiuo atveju, jeigu imsime pakrantės gynybą, gali būti laivai – tai yra antvandeninis transportas. Jeigu imsime sausumą, tai gali būti lengvai šarvuotos transporto priemonės, tai gali būti įvairūs pėstininkų įtvirtinimai“, – sako pratybų „Ugninis griausmas“ vadovas mjr. Arvydas Beniušiūnas.

Tarptautinės pratybos „Ugninis griausmas“ truks dvi savaites ir vyks ne tik pajūryje, bet ir Pabradės poligone. Jose dalyvauja apie 450 karių iš keturių NATO šalių: Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Lietuvos, ir Portugalijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.