Lietuvoje

2015.04.14 15:48

Ministras J. Olekas susitiks su Vokietijos gynybos ministre

LRT.lt2015.04.14 15:48

Trečiadienį Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiks su oficialiu vizitu į Lietuvą atvyksiančia Vokietijos gynybos ministre  dr. Ursula von der Leyen.

Trečiadienį Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiks su oficialiu vizitu į Lietuvą atvyksiančia Vokietijos gynybos ministre  dr. Ursula von der Leyen.

Ministrai aptars saugumo situaciją regione, Vokietijos įsitraukimą į Lietuvoje organizuojamas karines pratybas, NATO pajėgų integravimo vieneto steigimą Lietuvoje, ginkluotės įsigijimo ir kitus Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo klausimus saugumo ir gynybos srityje, skelbiama pranešime spaudai.

Balandžio–liepos mėnesiais Vokietija į Lietuvą atsiunčia savo rotacines pajėgas – kuopą karių ir karinę techniką. Pirmieji Vokietijos kariai į Lietuvą jau atvyko balandžio 13 d. Birželio mėnesį Vokietijos kariai dalyvaus Lietuvoje organizuojamose tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas“ (angl. „Iron Wolf“). Vokietija taip pat atsiųs po papildomą kuopą į pratybas liepos bei lapkričio mėnesiais. Šiemet Lietuvoje laukiama atvykstant daugiau nei 500 vokiečių karių. Vokietija taip pat planuoja skirti savo karius į kuriamus NATO integracijos štabus Baltijos šalyse ir kitose Rytų Europos šalyse.

Vokietijos gynybos ministrė taip pat susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidente, pratyboms Lietuvoje dislokuojamo Vokietijos kariuomenės kontingento kariais.

Lietuva ir Vokietija gynybos srityje bendradarbiauja nuo 1994 m., kai buvo pasirašytas pirmasis dvišalis bendradarbiavimo susitarimas. Šalys bendradarbiauja kovinio rengimo, mokymų, ginkluotės ir įrangos remonto ir įsigijimų srityse. Lietuvos ir Vokietijos kariai dalyvauja bendrose pratybose. 2014 m. Lietuvoje vykusiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2014“ dalyvavo žvalgų kuopa ir inžinierių būrys iš Vokietijos – apie 180 karių. Vokietijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdė jau šešis kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.