Lietuvoje

2013.01.05 11:30

Būsimi medikai turės galimybę dirbti ne tik ligoninėje, bet ir mūšio lauke

Kristina Jackūnaitė, Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.01.05 11:30

Medicinos ir odontologijos mokslus studijuojantys jaunuoliai turės galimybę tapti karo medikais. Lietuvos kariuomenė kviečia registruotis į jaunesniųjų karininkų vadų mokymus.  

Medicinos ir odontologijos mokslus studijuojantys jaunuoliai turės galimybę tapti karo medikais. Lietuvos kariuomenė kviečia registruotis į jaunesniųjų karininkų vadų mokymus.

Karo medikai trejus metus bus rengiami Kaune, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Karo medikais medicinos ir odontologijos studentus Lietuvos kariuomenė pakvietė tapti po šešerių metų pertraukos. Per trejus metus nenutraukę savo pagrindinių studijų 18-32 metų jaunuoliai turi galimybę gauti ne tik karo gydytojo kvalifikaciją, bet ir atsargos karininko laipsnį.

„Viena iš svarbesnių priežasčių – kariuomenei reikalingas parengtas rezervas, o be to mes norėtumėm, kad kuo daugiau jaunimas įsitrauktų į valstybės gynybos reikalus, į kariuomenės reikalus“, – sako Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento direktorius jūrų kapitonas Renius Pleškys.

Kariuomenė tikisi pašaukti iki 20 Medicinos ir odontologijos studentų,  kurie mokysis Kaune – pirmaisiais metais išmoks šaudyti ir įgys kitų bazinių karinių žinių, antraisiais – sužinos, kaip vadovauti medicinos paramos būriui, o trečiaisiais – įgys specifinių karo medikui reikalingų žinių.

Karo medikų kursai studentams nieko nekainuos, valstybė juos aprūpins karine apranga ir amunicija, mokės išmokas buitinėms išlaidoms ir maitins.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33