Lietuvoje

2015.04.13 20:46

Vyriausybėje susiginčyta, kokia dalimi turėtų augti karių ir policininkų pensijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.13 20:46

Vidaus reikalų ministras siūlo penkeriais metais ilginti karių, policininkų ir kitų pareigūnų tarnybos laiką. Pareigūnų profsąjungos sutinka išeiti į pensiją vėliau, jei ta pensija už papildomus tarnybos metus bus padidinta. Tačiau tokiam didinimui priešinasi finansų ministras.

Vidaus reikalų ministras siūlo penkeriais metais ilginti karių, policininkų ir kitų pareigūnų tarnybos laiką. Pareigūnų profsąjungos sutinka išeiti į pensiją vėliau, jei ta pensija už papildomus tarnybos metus bus padidinta. Tačiau tokiam didinimui priešinasi finansų ministras.

Šiuo metu nustatytas 20 metų terminas. Vidaus reikalų ministerijos teigimu kai kurie statutinėje tarnyboje 20-ies pradėję dirbti asmenys 40-ies tampa pensininkais, o valstybė moka jiems valstybinę pensiją.

Teigiama, kad pastaruoju metu smarkiai daugėja pareigūnų ir karių valstybinių pensijų gavėjų. Vidaus reikalų sistemoje 2010-aisiais metais jų buvo 11 tūkstančių, o dabar – 14 000, kai dirbančių pareigūnų yra tik 20 000. Atitinkamai valstybei tai kainuoja vis brangiau.

„Amžius, nuo kurio žmonės gali išeiti ir gaut sodros pensiją yra ilginamas, o pareigūnų stažas praktiškai toks, koks buvo prieš 25-erius metus. Dėl to manome, juo labiau, kad ir pareigūnų matome norinčių ilgiau tarnauti, kad tas 5-ių metų prailginimas atitiktų šios dienos realijas. Vistiek 25-erių metų turėti ištarnautą stažą ir gauti pensiją –  tai didelė valstybės suteikiama socialinė garantija apie kurią civiliai tarnautojai gali tik pasvajoti“, – sakė Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

„Praktiškai daugumoje šalių yra taip, kad kai kur nėra tos ribos, tarnaujama iki 55-erių metų , Didžiojoje Britanijoje – iki  30, toje pačioje Lenkijoj buvo pailginta iki 25-erių metų. Tai principinė nuostata, kad jeigu jau ilginama, kad būtų sprendžiamas ir pats dydis ir taikymas“, – sakė Nacionalinio pareigūnų profsąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis.

Vidaus reikalų ministerija išgirdo pareigūnų profsąjungas, kartu su tarnybos laiko ilginimu siūlo papildomai didinti pareigūnų pensiją už kiekvienus papildomus metus. Už dvidešimtuosius tarnybos metus prie pensijos prisidėtų procentas nuo buvusios algos, o nuo dvidešimt pirmųjų – jau po pusantro procento kasmet iki dvidešimt penktųjų. Tokiam siūlymui pasipriešino finansų ministras pareikalavęs palikti dabar galiojačią tvarką, kai pensija augtų tik po procentą už papildomai ištarnautus metus.

„Negalėčiau komentuoti lūkesčių, yra sistema, kur veikia ir buvo pasiūlyta tokią ir palikti“, – po posėdžio sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Vidaus reikalų ministras sako siūlymo neatsisakysiąs. Bendrą sprendimą ietis sukryžiavę ministrai įpareigoti rasti per savaitę.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6