Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.11 13:55

E. Masiulis: eidami į Seimo rinkimus, akcentuosime vidutinio atlyginimo bei gimstamumo problemas

BNS, ELTA 2015.04.11 13:55

Kitais metais vyksiančiuose Seimo rinkimuose Liberalų sąjūdis ketina akcentuoti vidutinio atlyginimo augimo bei gimstamumo problemas, sako partijos vadovas.

Kitais metais vyksiančiuose Seimo rinkimuose Liberalų sąjūdis ketina akcentuoti vidutinio atlyginimo augimo bei gimstamumo problemas, sako partijos vadovas.

„Manau, kad reikia užmiršti šituos rinkimus (savivaldos – BNS), viskas prasideda nuo nulio. (...) Mums reikia ieškoti naujų sprendimų, kaip pasiekti rinkėją, kaip su juo bendrauti ir kaip būti matomiems. Turime išnaudoti visą potencialą, kad Seimo rinkimuose pasirodytume itin gerai“, – šeštadienį partijos tarybos posėdyje teigė Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis.

Jo teigimu, eidama į Seimo rinkimus partija ketina akcentuoti vidutinio atlyginimo bei gimstamumo problemas.

„Vis neišsivaduojame iš tam tikrų lentelių dugno – vidutinis atlyginimas yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje, gimstamumas yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. Manau esame ta politinė jėga, kuri turi sprendimus, receptus ir siūlymus, kurie padės išsivaduoti iš šių lentelių dugno. Tai esminiai dalykai, su kuriais turime eiti į rinkimus“, – kalbėjo E. Masiulis.

Pasak jo, artėjančiuose Seimo rinkimuose partija turės didelį dėmesį skirti vienmandatėms apygardoms.

E. Masiulio teigimu, partija praėjusiuose savivaldos rinkimuose pasiekė beveik visus išsikeltus tikslus, tačiau rinkimų rezultatai kai kuriuose miestuose partijos lūkesčių neatitiko.

„Vertinant, kur neišnaudojome viso potencialo, mano akys visų pirma krypsta į tokius miestus, kaip Alytus, Panevėžys, Marijampolė, kur turėjome didesnių lūkesčių ir matėme, kad ten mūsų rinkėjų gali būti daugiau, nei gavome balsų per šiuos rinkimus“, – komentavo partijos vadovas.

Savivaldybių tarybų rinkimai kovą liberalams buvo sėkmingi – partija ne tik padidino savo mandatų skaičių tarybose, tačiau ir laimėjo merų postus dviejuose didžiuosiuose miestuose: Vilniui vadovaus Remigijus Šimašius, o Klaipėdai – ligšiolinis meras Vytautas Gbrubliauskas.

Liberalų sąjūdis savivaldos rinkimuose laimėjo devynis merų postus, iš viso gavo 217 mandatų. Per ankstesnius rinkimus 2011 metais liberalai tenkinosi 98 mandatais.

Patvirtino kandidatus

Liberalų sąjūdžio taryba šeštadienį patvirtino partijos kandidatą naujuose Seimo rinkimuose bei kandidatus pakartotiniuose merų ir savivaldybių tarybų rinkimuose Trakuose, Širvintose bei Šilutėje, informuojama Liberalų sąjūdžio pranešime spaudai.

Seimo rinkimuose vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje liberalai kelia žinomą krašto ūkininką ir visuomenės veikėją Juozą Baublį. Liberalas yra žemdirbių asociacijos Varėnos skyriaus pirmininkas, Perlojos kaimo bendruomenės pirmininkas. Nuo 2011 m. – Varėnos rajono savivaldybės tarybos narys.

Liberalė Trakų rajono merė Edita Rudelienė dalyvaus pakartotiniuose Trakų rajono mero rinkimuose.

Pakartotiniuose Širvintų rajono mero rinkimuose dalyvaus Darius Valkauskas. D. Valkauskas yra Širvintų miesto bendruomenės steigėjas ir pirmininko pavaduotojas.

Šilutėje kandidatu į rajono merus liberalai kelia žinomą švietimo veikėją Joną Jatautą. J. Jatautas yra švietimo konsultantas, Žinių ekonomikos forumo ambasadorius, Šilutės rajono švietimo forumo pirmininkas.

Seimo rinkimai vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje, pakartotiniai Širvintų r. mero bei Trakų r. mero ir savivaldybės tarybos rinkimai vyks birželio 7 d. Pakartotiniai Šilutės r. mero bei savivaldybės tarybos rinkimai vyks birželio 21 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi