Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.10 14:56

A. Butkevičius: Baltijos šalys galėtų bendrai pirkti ginkluotę

BNS, ELTA 2015.04.10 14:56

Su Latvijos ir Estijos premjerais Vilniuje susitikęs Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį pareiškė, kad trys Baltijos šalys turėtų svarstyti bendrus ginkluotės įsigijimus, bendradarbiaudamos gynybos srityje.

Su Latvijos ir Estijos premjerais Vilniuje susitikęs Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį pareiškė, kad trys Baltijos šalys turėtų svarstyti bendrus ginkluotės įsigijimus, bendradarbiaudamos gynybos srityje.

„Siekiant efektyviai panaudoti gynybai skirtas lėšas, labai svarbu Baltijos šalims glaudžiai bendradarbiauti gynybos srityje, įskaitant netgi bendrus ginkluotės pirkimus“, – per bendrą spaudos konferenciją sakė A.Butkevičius.

Paramą bendram ginkluotės įsigijimui patvirtino ir Latvijos premjerė Laimduota Straujuma, tačiau vyriausybių vadovai konkrečios ginkluotės nedetalizavo.

Baltijos šalių premjerai taip pat pabrėžė, kad būtina įgyvendinti NATO viršūnių susitikime Velse priimtus sprendimus dėl papildomų saugumo priemonių.

NATO šią vasarą ketina įkurti tarptautines vadavietes Baltijos šalyse, Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje. Reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje, taip pat sustiprina oro policijos misija, regione dažniau rengiamos tarptautinės pratybos.

A. Tsipras sulaukė kritikos

Rusijoje apsilankęs ir apie sankcijų Maskvai panaikinimą prabilęs Graikijos ministras pirmininkas Alexis Tsipras sulaukė neigiamos Lietuvos ir Latvijos Vyriausybių vadovų reakcijos.

„Man tikrai nesuprantamas jo vizito tikslas ir nekartą buvo pabrėžta, ir (Europos, – ELTA.) vadovų tarybos posėdžių metu, kad ES visos valstybės turi kalbėti vienu balsu. Aš manau, kad šitas vizitas sukėlė nerimą daugeliui ES šalių“, – A. Tsipro vizitą įvertino A. Butkevičius.

Su Rusijos prezidentų Vladimiru Putino susitikęs A. Tsipras teigė, kad Vakarų sankcijos Maskvai turi būti pamirštos, nes jos neprisideda prie Ukrainos konflikto sprendimo. Tiesa, Graikijos ministrų kabineto vadovas paneigė gandus, kad Maskvoje jis prašė finansinės pagalvos Atėnų finansiniams įsipareigojimams padengti.

Latvijos ministrė pirmininkė L. Straujuma priminė kovą vykusį Europos vadovų tarybos posėdį, kuriame visos be išimties Bendrijos narės, taip pat ir Graikija, išreiškė vieningą poziciją Ukrainos konflikto ir Rusijos sankcijų klausimu.

„Kita EVT vyks birželio mėnesį ir bendra Europos pozicija nesikeis. Labai svarbu, kad Baltijos valstybės išliktų vieningos, bet taip pat svarbu, kad visos 28 ES narės būtų vieningos, suprasdamos padėtį Rytuose“, – kalbėjo L. Straujuma.

Estijos ministras pirmininkas Taavi Roivas taip pat akcentavo ES vienybę Rusijos atžvilgiu ir pabrėžė, kad kol Minsko susitarimai dėl paliaubų Ukrainoje nebus visiškai įgyvendinti, kalbėti apie sankcijų palengvinimą negalima.

„Matome, kad prie mūsų sienų yra jėga, kuri mąsto kitaip. Mes, ES, turime stovėti kartu ir sakyti, kad tai mums yra nepriimtina“, – kalbėjo T. Reivas.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi