Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Šiluma džiaugsimės neilgai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Nors penktadienį ir šeštadienį Lietuvoje bus itin šilta, jau sekmadienį sugrįš vėsesni orai. 

Nors penktadienį ir šeštadienį Lietuvoje bus itin šilta, jau sekmadienį sugrįš vėsesni orai.  

Kaip LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė, penktadienį įdienojus temperatūra daug kur šalyje pasieks  14–15 laipsnių šilumos, kai kur pietiniuose rajonuose ji kils iki 16–17 laipsnių šilumos. „Žemaitijos vakaruose bus truputėlį vėsiau – 12–13 laipsnių šilumos, o pačiame pajūryje – apie 9–11 laipsnių šilumos.  Pūs vakarų, pietvakarių vėjas, bet vis dar bus gana gūsingas“, – prognozuoja sinoptikė.

Šeštadienį, pasak A. Nagelytės, Lietuvą pasieks pats didžiausias šilumos srautas. Naktis dar bus gana vėsoka – 0–5 laipsniai šilumos, tačiau dieną temperatūra kils nuo 15 iki 19 laipsnių šilumos. „Diena bus saulėta ir jau ramiai pūs pietvakarių vėjas, tačiau ši šiluma išsilaikys labai trumpai“, – sakė sinoptikė.

Jos teigimu, jau sekmadienio naktį į vakarinius šalies rajonus atkeliaus lietaus debesys, o paskui juos ir gerokai vėsesnis oras. Dieną rytiniuose, centriniuose Lietuvos rajonuose numatomi trumpi lietūs.  

„Po šiltos nakties, kuomet temperatūra svyruos tarp 5 ir 9 laipsnių šilumos, dieną vakariniuose rajonuose oras jau beveik nebešils, temperatūra čia nebus aukštesnė nei 10 laipsnių. Tik rytiniuose rajonuose pirmoje dienos pusėje gali pasiekti 13–15 laipsnių“, – prognozuoja A. Nagelytė.  

Kitos savaitės pradžioje numatomi gana vėsūs, vėjuoti orai su dažnais lietumis. Pūs tai vakarų, tai šiaurės vakarų vėjas. Dienos temperatūra bus artima 10-čiai laipsnių, o kartais jų ir nesieks.            

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi