Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Trišalis Baltijos šalių batalionas ruošiasi budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Balandžio 7 d. Latvijoje, Adažių poligone, prasidėjo dvi savaites truksiančios pratybos, kuriose treniruojasi budėti 2016 metais NATO greitojo reagavimo pajėgoms (angl. NATO Responce Force, NRF) priskirtas bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos karių junginys – batalionas BALTBAT.

Balandžio 7 d. Latvijoje, Adažių poligone, prasidėjo dvi savaites truksiančios pratybos, kuriose treniruojasi budėti 2016 metais NATO greitojo reagavimo pajėgoms (angl. NATO Responce Force, NRF) priskirtas bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos karių junginys – batalionas BALTBAT.

Specialiai budėjimui NRF suformuotą trišalį batalioną sudaro dvi Estijos kovinės kuopos ir po vieną kuopą iš Latvijos ir Lietuvos, Lietuvos ir Estijos prieštankiniai būriai, Lietuvių minosvaidžių būrys, paramos elementas ir visų šalių atstovų sudarytas štabas, iš viso apie 700 karių, iš jų Lietuvos karių – apie 200.

Didžioji dalis BALTBATLietuvos kontingento yra iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, skelbiama pranešime spaudai.

Šiuo metu Latvijoje vykstančios pratybos „Gungnir“ – tai pirmos bendrosios visų BALTBAT padalinių pratybos. Šiemet BALTBAT dalyvaus pratybose „Saber Strike 2015“, kurios birželį vyks Latvijoje, ir spalį Ispanijoje rengiamose pratybose „Trident Junction 2015“.