Lietuvoje

2015.04.10 12:59

A. Kubilius: kariuomenei būtina nuolatinė šauktinių sistema

BNS2015.04.10 12:59

Be šauktinių Lietuvos kariuomenė neišsivers, jie reikalingi nuolat – ne tik penkeriems metams, sako Seimo opozicijos lyderis ekspremjeras Andrius Kubilius.

Be šauktinių Lietuvos kariuomenė neišsivers, jie reikalingi nuolat – ne tik penkeriems metams, sako Seimo opozicijos lyderis ekspremjeras Andrius Kubilius.

„Kad turėtume tokį rezervą, būtina nuolatinė šauktinių sistema“, – sakė jis penktadienį Seime per konferenciją apie kariuomenės rezervo rengimo sistemą.

A. Kubilius pabrėžė, kad nereikėtų apgaudinėti savęs trumpalaikėmis strategijomis. Anot jo, dabartinis sprendimas tik penkeriems metams grąžinti privalomąją karo tarnybą neišspręs rezervo problemos.

„Nematau jokių šansų, kad per penkerius metus kas nors pagerės. (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas išliks dar 20 metų“, – teigė parlamentaras.

„Ir dabar, ir po penkerių metų, ir po 30 metų šauktiniai mums padės išspręsti mobilizacinio rezervo problemą. Be šauktinių mes to nepadarysime“, – pabrėžė jis.

A. Kubilius priminė, kad dabar Lietuva turi apie 2,5 tūkst. aktyviojo rezervo karių, o turėtų turėti – 70 tūkstančių.

Ekspremjeras taip pat sakė, kad norint atgrasyti agresyvų kaimyną dar būtina didesnė Baltijos šalių gynybos integracija.

„Mums reikalingas Baltijos gynybos žiedas, kuris atgrasytų ir kai kuriuos, kaip aš sakau, sveiką protą praradusius kaimynus“, – kalbėjo A. Kubilius.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje tarnauja apie 8 tūkst. profesinės karo tarnybos karių, apie 4,5 tūkst. karių savanorių, dirba apie 2,3 tūkst. civilių.

Siekdamas padidinti dalinių užpildymą ir aktyvųjį kariuomenės rezervą, Seimas kovo mėnesį nusprendė penkeriems metams grąžinti privalomąją karo tarnybą.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32