Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Teismas tęsia D. Ulbinaitės bylos nagrinėjimą

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį uždarame posėdyje tęsia Prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės baudžiamosios bylos nagrinėjimą apeliacine tvarka.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį uždarame posėdyje tęsia Prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės baudžiamosios bylos nagrinėjimą apeliacine tvarka.

Neviešame posėdyje apklausiamas Valstybės saugumo departamento (VSD) valdybos viršininkas Vidmantas Kaladinskas. Daugiau liudytojų apklausti šioje byloje nenumatyta. V. Kaladinskas apklaustas ir pirmos instancijos procese, kai bylą nagrinėjo Vilniaus miesto apylinkės teismas. Tada VSD pareigūno apklausa taip pat vyko už uždarų durų.

Apylinkės teismas yra išteisinęs D. Ulbinaitę dėl kaltinimų atskleidus valstybės paslaptį.

D. Ulbinaitė kovo 30 dieną taip pat buvo apklausta uždarame posėdyje Vilniaus apygardos teisme.

Prokuroras prašė ištirti D. Ulbinaitę poligrafu, tačiau teismas šį prašymą atmetė motyvuodamas, kad poligrafo naudojimas nesiejamas su baudžiamuoju procesu.

Kiek anksčiau teismas atmetė prokuroro prašymą apklausti Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Teismas konstatavo, kad Prezidentė nebuvo byloje nagrinėjamų įvykių dalyvė.

Teismas taip pat atmetė prokuroro prašymus pakartotinai apklausti BNS redaktorę Jūratę Damulytę Semėnienę ir įpareigoti ją atskleisti informacijos šaltinį.

Teismas apeliacine tvarka nagrinėja bylą, kurioje D. Ulbinaitė buvo išteisinta dėl kaltinimų atskleidus valstybės paslaptį. Prokuroras su išteisinimu nesutinka ir prašo jai skirti daugiau kaip 9 tūkst. eurų baudą bei atimti teisę trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

Ikiteisminis tyrimas dėl valstybės paslapties atskleidimo pradėtas 2013 metų spalį, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie VSD perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.

Naujienų agentūros BNS vyriausioji redaktorė J. Damulytė Semėnienė teismui atsisakė atskleisti informacijos šaltinį, pagal kurį buvo parengtas pranešimas apie VSD perspėjimus.

Perdavus bylą teismui, D. Ulbinaitė pasitraukė iš Prezidentės komandos, tačiau po pirmos instancijos teismo išteisinamojo nuosprendžio vėl grįžo į atstovės spaudai pareigas.

Teismas yra paskelbęs, kad šiame tyrime neteisėtai klausytasi naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių. Teismas taip pat pripažino, kad BNS redaktorė nepagrįstai buvo įpareigota atskleisti informacijos šaltinį, neteisėta pripažinta ir jos namuose atlikta krata.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi