Lietuvoje

2015.04.09 15:35

Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl S. Skvernelio

BNS2015.04.09 15:35

Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio piktnaudžiavimo tarnyba, BNS ketvirtadienį pranešė prokuratūros atstovė Rita Stundienė.  

Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio piktnaudžiavimo tarnyba, BNS ketvirtadienį pranešė prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

„Generalinės prokuratūros prokuroras, išnagrinėjęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus Kęstučio Jucevičiaus pareiškimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, šių metų balandžio 8 dieną priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – teigiama prokuratūros komentare.

Generalinei prokuratūrai S. Skvernelį apskundė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Kęstutis Jucevičius dėl ministro įsakymo pakartotinai atlikti tyrimą dėl jo patikimumo.

Prokuratūra teigia, kad Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme numatyta, jog asmuo, esant įstatyme numatytiems pagrindams, dar nesibaigus anksčiau išduoto asmens patikimumo pažymėjimo ir leidimo dirbti su įslaptinta informacija terminui, gali būti tikrinamas.  

Anot prokuratūros, K. Jucevičius ginčijamą vidaus reikalų ministro įsakymą apskundė ir Vilniaus apygardos administraciniam teismui, čia skundas neišnagrinėtas.

„Todėl ginčijamas vidaus reikalų ministro įsakymas yra galiojantis, o šiuos veiksmus vertinti kaip veiką, turinčią nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, nėra pagrindo“, – teigiama komentare.

K. Jucevičius ketvirtadienį BNS teigė nenorintis komentuoti prokuratūros sprendimo, kol nėra su juo susipažinęs. Paklaustas, ar skųs sprendimą, FNTT vadovas tvirtini apsispręsiąs, kai įsigilins į prokuratūros nutarimą.

Tyrimas dėl K. Jucevičiaus patikimumo pradėtas pernai gruodžio pradžioje, FNTT direktoriui laikinai – 120 dienų laikotarpiui – sustabdyta teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

Praėjusią savaitę pranešta, kad FNTT vadovui buvo pasiūlyta pasitikrinti poligrafu, vadinamuoju melo detektoriumi. K. Jucevičius BNS sakė sutikęs su patikrinimu poligrafu, nors teigė abejojantis jo teisėtumu.

Siekiant objektyvaus tyrimo, tyrimą poligrafu nuspręsta atlikti Antrajame operatyvinių tarnybų departamente (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos, tačiau AOTD atsisakė tikrinti FNTT vadą, argumentuodama, jog jis nėra krašto apsaugos sistemos darbuotojas.

Šiuo metu Vidaus reikalų ministerija ieško, kas poligrafu galėtų ištirti K. Jucevičių.

Abejonių dėl FNTT vadovo kilo, kai buvo paviešinta informacija apie galimą korupciją. FNTT direktorius K. Jucevičius buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje kaip specialusis liudytojas, atliekant ikiteisminį tyrimą advokato Juzefo Kozubovskio byloje. 

Žiniasklaida yra skelbusi, kad tirta informacija, esą K.Jucevičius  per tarpininkus reikalavo didelio kyšio, tačiau pernai spalį šis tyrimas nutrauktas. Prokuratūra konstatavo, kad K. Jucevičius su kyšiais nesusijęs. Be to, prokuratūra FNTT vadovą ir jo pavaduotoją pripažino nukentėjusiais, nes jie buvo neteisėtai paslapčia sekami.

K. Jucevičius FNTT vadovauja nuo 2012 metų kovo. Pačioje tarnyboje jis dirba nuo 2002 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.