Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.09 16:41

Kaune pradedama Laisvės alėjos rekonstrukcija

BNS 2015.04.09 16:41

Šią savaitę Kaune pradedami paruošiamieji Laisvės alėjos rekonstrukcijos darbai, pranešė Kauno miesto savivaldybė.

Šią savaitę Kaune pradedami paruošiamieji Laisvės alėjos rekonstrukcijos darbai, pranešė Kauno miesto savivaldybė.

Medinėmis lentelėmis buvo sutvirtinti medžių kamienai ir apsauginėmis tvorelėmis atitverta vidurinė gatvės dalis. Visus darbus atkarpoje tarp A. Mickevičiaus gatvės iki Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios planuojama baigti iki šių metų pabaigos.

„Pirmiausia darbus planuojame vykdyti vidurinėje Laisvės alėjos dalyje, kad kraštai būtų laisvi, o žmonėms ir aptarnaujančiam personalui būtų užtikrintas praėjimas ir pravažiavimas į parduotuves bei namus. Šį darbų etapą ketiname atlikti per 2–3 mėnesius. Toliau numatysime ir kitus etapus.

Su greta esančių pastatų savininkais visas problemas spręsime individualiai, netrukus bus vykdoma pastatų apžiūra ir foto fiksacija, kad ateityje nekiltų nesusipratimų“, – kalbėjo bendrovės „Autokausta“ projektų vadovas Artūras Budreika.

Pasak savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Radetos Savickienės, darbų rangovai privalo užtikrinti apsaugos priemones ir nepakenkti statybvietėje augantiems medžiams. Laisvės alėjoje augančios liepos nebus pjaunamos ar persodinamos į kitą vietą, todėl medžiai sutvirtinami medinėmis lentomis, kurios neleis pažeisti jų kamienų ir gyvybinių savybių.

„Laisvės alėjos rekonstrukcijos pirmojo etapo darbų eiga sustyguota taip, kad kuo mažiau trukdytų ten gyvenantiems ir dirbantiems kauniečiams. Visi darbai atkarpoje tarp A. Mickevičiaus gatvės ir Soboro turi būti baigti iki šių metų gruodžio mėnesio.

Nepriklausomybės aikštės rekonstrukcija suplanuota kitiems metams. Būtų labai prasminga, jei šie darbai sutaptų su pačios Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios atnaujinimu“, – pabrėžė kadenciją baigiantis Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Planuojama, kad visos Laisvės alėjos atnaujinimas bus baigtas iki 2020 metų. Rekonstrukcijos metu bus išsaugotos visos 584 liepos. Pirmąjį rekonstrukcijos etapą vykdys savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusių bendrovių „Autokausta“, A. C. B (Latvija) ir „Lietuvos kelių statyba“ konsorciumas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi