Lietuvoje

2015.04.08 21:10

G. Mažeikis kritikuoja tai, kaip buvo uždraustas „RTR Planeta“

BNS2015.04.08 21:10

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis ydingu vadina kariuomenės atstovų įtraukimą į sprendimų priėmimą dėl rusiškų kanalų uždraudimo.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis ydingu vadina kariuomenės atstovų įtraukimą į sprendimų priėmimą dėl rusiškų kanalų uždraudimo.

Tai propagandą tiriantis ekspertas sakė BNS po to, kai Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trims mėnesiams uždraudė rusiško televizijos kanalo „RTR Planeta“ transliacijas. Sprendimas priimtas remiantis Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento parengta išvada.

G. Mažeikis sakė neabejojantis šiame departamente dirbančių kariškių kompetencija, bet pabrėžė, kad būtų geriau, jei ekspertizę atliktų nepriklausomi ekspertai.

„Vien tai, kad ekspertavimą vykdė kariuomenės strateginės komunikacijos departamentas, sukelia tam tikras negeras iliuzijas, kad kariuomenė vykdo cenzūrą – nors ir pagrįstą įstatymais. Tai nėra geras pilietinės visuomenės ženklas“, – BNS sakė VDU socialinės ir politinės katedros vedėjas.

Pasak jo, sprendimas formaliai priimtas laikantis įstatymų, ir „nekyla didelių abejonių“ dėl motyvų, kad televizija transliavo propagandines laidas, nors argumentacija ir galėjo būti išsamesnė.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas žurnalistams sakė, kad Lietuvos kariuomenės Strateginių komunikacijų departamentas buvo kompetentinga institucija išvadoms pateikti.

„(...) yra nustatyta: neapykanta, karo kurstymas. Visi tie dalykai yra, juo labiau, kad kompetetinga institucija, kuri rengė išvadas, yra Lietuvos kariuomenės Strateginių komunikacijų departamentas, kurio specialistai turi labai daug žinių būtent toje srityje“, – žurnalistams sakė E. Vaitekūnas.

Komisijos sprendimas įsigalioja nuo balandžio 13 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt